тајзи

Пронајдени се 20 резултати на тема „тајзи“
Радио Милева

„Солзите сами почнаа да течат“: Тајзи трогнат што дочека да види – му го тетовираа ликот од почит по немила случка од чиј исход само Бог знае зошто (фото)

Кумановскиот пејач и музичар Тајзи преку социјалните мрежи сподели несекојдневна објава од која објасни дека е поласкан од она што...
Промотер

Мартинијан Кириловски добро знае дека кармата наплаќа се’, секоја грешка и грев во – „Крал и слуга“ (ВИДЕО)

Мартинијан Кириловски го објави видеозаписот за својата најнова песна „Крал и слуга“. Прекрасната мелодија ја слушнавме на годинешниот...
Радио Милева

Драма на скопскиот аеродром: Експлозија од багажот на македонскиот пејач направи хаос пред полетување (фото)

Подготвен да полета кон Базел во Швајцарија, македонскиот пејач Драган Величковски или попознат како Тајзи, доживеал драма пред полетување. Тој...