суд

Пронајдени се 84 резултати на тема „суд“
Радио Милева

Голи Украинки се разладуваа со противпожарно црево на жешкиот асфалт на Јадранската магистрала кај Котор (ВИДЕО 18+)

Оние што вчера, 8-ми јули 2021 год. поминаа по Јадранската магистрала кај Котор останаа во шок, но не од, не дај Боже, некоја сообраќајна...
Радио Милева

Марина Гагиќ реши да му го направи животот „пекол“ на Дарко Лазиќ: „Со него нема договор, ќе одиме на суд“! (ФОТО)

Поранешната свршеница на Дарко Лазиќ, Марина Гагиќ, се пресели кај нејзините родители по раскинувањето со пејачот, а неодамна се шпекулираше...
Радио Милева

На Дарко Лазиќ извршителите „му тропаат на врата“ зашто не плаќал ниту динар алиментација: Ана Севиќ го тужи бившиот сопруг за долг од 1, 4 милиони динари!

Пејачот Дарко Лазиќ и должи на поранешната сопруга Ана Севиќ 1,4 милиони динари за неплатена алиментација цели две години. Имено, како...
Радио Милева

„Не сакам со овој човек да бидам во судница, се плашам“: Нина Бадриќ очи во очи со човекот кој ја прогонува со години

Хрватската пејачка Нина Бадриќ вчера беше во судницата на Општинскиот кривичен суд во Загреб, по повод судењето на Илија М. (57), пензионер...
Радио Милева

Тања Савиќ се расплака пред камери и го напушти студиото: „Судот така одлучи, децата ги носам во душа!“ (фото)

Пејачката Тања Савиќ гостуваше во емисијата на Огњен Амиџиќ, каде зборуваше за своите деца и нејзиниот сè уште законски сопруг Душан. –...
Радио Милева

Тања Савиќ конечно очи во очи со сопругот кој претходната година ги однесе децата во Австралија

Пејачката Тања Савиќ од април претходната година води битка со нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ кој ги зема синовите и замина во Австралија. Тања...
Радио Милева

Станија и Кристијан Голубовиќ се соочија во судница: „Тој е луд човек, не можам да ви ја опишам таа непријатност…“ (ФОТО)

Старлетата Станија Добројевиќ беше најавена како едден од поексклузивните учесници во  новата сезона на реалното шоу „Задруга 4“,...
Радио Милева

Уште една шокантна вест се проширил на Интернет дека починал Митар Мириќ: Фолк легендата е жив и здрав, се огласи дека не му може никој ништо, посилен е и од судбина (ФОТО)

Митар Мириќ, легендарниот српски фолк пејач кој го испеа големиот хит „Не може нам нико ништа, јачи смо од судбине“  е уште една во низата...
Радио Милева

Една година по секс скандалот со Карлеуша, Огњен Врањеш проговори во емисија: „Не моажм да кажам дека не беше убаво!“

Гостин во емисијата „Сцениерање“ на телевизијата Курир.рс беше фудбалерот Огњен Врањеш, кој одговараше на прашањата на гледачите...
Радио Милева

Фолкерот доби пресуда: Швалерајот скапо го чинеше Халид Муслимовиќ, па еве колку треба да и плати на бившата љубовница (ФОТО)

Основниот суд во Приједор донесе пресуда според која Халид Муслимовиќ е должен да и плати 70.000 евра на неговата поранешна љубовница...
Радио Милева

Станија призна дека „се упрпала“ кога го видела Кристијан пред судот: „Не ми беше сеедно кога го здогледав“ (ФОТО)

Станија Добројевиќ и Кристијан Голубовиќ не се сретнаа на суд, иако старлетата дојде во Србија од Америка токму поради тоа. „Не требаше...