столе димитриевски

Пронајдени се 6 резултати на тема „столе димитриевски“
Радио Милева

Столе му врати „мило за драго“ на Депај, а го смени и Куман: Македонскиот репрезентативен голман „причина повеќе“ за отказот на тренерот на Барса (ФОТО)

Холанѓанецот Роналд Куман повеќе не е тренер на Барселона. Ова го објави каталонскиот клуб на својата официјална веб-страница ноќта...
Радио Милева

Македонскиот голман го бараат познати клубови за трансфер: Сите го сакаат Столе, а тој ја сака само… неа! (ФОТО)

Столе Димитриевски, македонскиот репрезентативен голман беше играч на натпреварот на последниот меч на нашата фудбалска репрезентација,...
Радио Милева

Столе Димитриевски сите го сакаат, а македонскиот голман е вљубен до уши: „Кога си до мене, божиќната магија е двојно волшебна“ (ФОТО)

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски, конечно бриљира во Шпанија. Беше главен на мечот на неговиот Рајо Ваљекано...
Радио Милева

Столе Димитриевски е под стрес: Еве кој го ослободува од стресот голманот на македонската фудбалска репрезентација (ФОТО)

Столе Димитриевски добро го чуваше голот на Македонија… Се’ до последниот квалификациски натпревар од Лигата на нации со Ерменија...