стефан величковски

Пронајдени се 36 резултати на тема „стефан величковски“
Радио Милева

Водителката се породи, таа и пејачот станаа родители: Ана Николовска и Стефан Величковски добија ќерка (ФОТО)

Откако неодамна и официјално впловија во брачните води и потпишаа заклетва на вечна верност, пејачот Стефан Величковски и ТВ водителката Ана...
Радио Милева

Тој ја покажа сопругата на настап, а таа го покажа трудничкото стомаче: „Гранд ѕвездата“ Стефан Величковски и ТВ водителката Ана Николовска ќе станат родители (ФОТО)

Откако претходно и „службено“ впловија во брачните води и потпишаа заклетва на вечна верност, пред само една недела пејачот Стефан...
Радио Милева

Пејачот Стефан Величковски и водителката Ана Николовска направија свадбена веселба: „Тебе те чувам за крај, љубов моја“ (ФОТО)

Иако во прв момент се чинеше дека свадба нема да има, сепак снежниот мартовски викинд што измина, пејачот Стефан Величковски и ТВ водителката...
Радио Милева

Вака изгледа свекрвата на водителката Ана Николова, идната сопруга на пејачот Стефан Величковски (фото)

Младиот пејач Стефан Величковски остави силен впечаток во „Ѕвездите на Гранд“. Имено, тој двапати учествуваше во музичкот шоу. Во едната...
Радио Милева

„Моето најубаво добро утро“: Стефан Величковски во Истанбул ја запроси својата девојка, водителката Ана Николовска

Стефан Величковски публиката го памети по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено, Стефан учестуваше...
Радио Милева

Стефан Величковски ги праша следбениците: „Ѕвездите на Гранд“ се подобри со Карлеуша или Цеца?“ – еве го одговорот (фото)

Стефан Величковски публиката го запозна преку неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено, Стефан учествуваше...
Радио Милева

На македонската ТВ водителка и нашата „Гранд ѕвезда“ им се „вкрстија патиштата“: Ана Николовска и Стефан Величковски – една фотографија, на два различни поста… тоа мора да е љубов? (ФОТО)

Велат: „Една фотографија – илјада зборови“! Или: „Сто пати кажано – еднаш видено“, како сакате. Токму една таква заедничка фотографија...
Радио Милева

И македонската „Гранд ѕвезда“ го пушти патриотизмот на најјако: Вистински гест, на вистинско место, ама… со „погрешен“ човек! (ФОТО)

На историскиот успех на македонската фудбалска репрезентација не можеме да му се изнарадуваме… сите! Нема кој не е среќен, воодушевен,...
Радио Милева

Шерифовиќ се сети на македонскиот кандидат во „Ѕвездите на Гранд“, а поради коментарот од минатата сезона сега „пропадна во земја“!

Марија Шерифовиќ се сети што еден кандидат му кажа на Ѓорѓе Давид, кој оваа сезона одлучи да биде негов ментор. -Дали некој од членовите...
Радио Милева

Започнаа снимањата на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, а овој Македонец ќе се во појави во првата емисија (фото)

Кон крајот на месец јуни заврши последната сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде што победата ја однесе Џејла...
Радио Милева

За овој македонски кандидат имаше војна во „Ѕвездите на Гранд“: Го вратија со златен глас, ама залудно! (фото)

Популарното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ полека се ближи до највозбудливот дел, а кругот на најдобрите кандидати постојано...
Радио Милева

Драма во „Ѕвездите на Гранд“: Стефан Величковски доби само два гласа поради кои мораше да го напушти шоуто – жирито во војна!

Бидејќи се ближи крајот на оваа сезона од регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, кругот од најдобрите се стеснува. Овој пат...