словенија

Пронајдени се 20 резултати на тема „словенија“
Радио Милева

Кога работата станува повеќе од професија, а дружењето прераснува во нешто најсвето: „Добредојде во нашето големо Бекстејџ семејство“

Не тајна дека тие се цели 15 години во етерот, а при тоа станаа и останаа најгледаниот, најпопуларниот и најдобриот естраден ТВ магазин...
Вистаграм

„National Geographic“: Една земја од поранешна Југославија се најде меѓу 25-те дестинации кои треба да ги посетите во 2023 година

Американското списание „National Geographic“ објави листа од 25 дестинации кои треба да ги посетите во 2023 година, па можеби ќе најдете инспирација...
Радио Милева

Марија Петровска е бремена: Некогашната новинарка и водителка на „Бекстејџ“ за прв пат ќе стане мајка (ФОТО)

Деновиве најгледаниот и најпопуларен естраден ТВ магазин – „Бекстејџ“ со гламурозна прослава го одбележа своето 15-годишно постоење....
Радио Милева

Вистинска „секс бомба“ за прв пат влегува во новата сезона на „Задруга“: И се допаѓаат и мажи и жени и нема ништо против секс пред камери и тоа без покривка (ФОТО+ВИДЕО))

Деновиве многу потенцијални учесници во новата сезона на најгледаното реалношоу  доаѓаат во Пинк Телевизија за да снимаат профили...
Радио Милева

Еве кого и зошто водителката Марија Петровска го преврте наопаку: Ако не ја зема, наша Маца еве што му спрема! (ФОТО)

Македонската ТВ водителка и новинар Марија Маца Петровска која најмногу ја познавате од некогашниот естраден ТВ магазин „Бекстејџ“...
Радио Милева

Патриотско срце: Познатата Македонка во репрезентативен дрес и развиорен шал, среде Словенија навиваше за Македонија! (ФОТО)

Ракометниот натпревар помеѓу Македонија и Словенија на ЕП во Хрватска привлече огромно внимение кај целата јавност, особено кај нас...