сараево

Пронајдени се 15 резултати на тема „сараево“
Радио Милева

Првата голема љубов на Здравко Чолиќ: Таа само еднаш зборуваше за него, а тој и го посвети својот голем хит! (фото)

Здравко Чолиќ беше и се уште е една од најголемите ѕвезди на поранешна Југославија. Чолиќ повеќе од две децении е во хармоничен брак...
Радио Милева

Почина продуцентот на Џала Брат: Траперот со потресен статус се прости од својот млад пријател и соработник (ФОТО)

Младиот музички продуцент Ријад Фазлиќ познат под уметничкиот прекар „Колатерал“ почина во Сараево, а неговите колеги и бројни музичари...
Радио Милева

Здравко Чолиќ бил вљубен во неа и таа во него: Вака денес изгледа првата љубов на Чола, познатата босанска глумица! (ФОТО)

Пејачот „за сите генарации“ штом се запознал со актерката Јасна Орнелa Бери во раните 1970-ти,  веднаш се заљубил во неа, а дури 47 години...
Радио Милева

Неда Украден славеше половина век од својата матура: “Мој животе, ех да си гитара, па нашата приказна, да ја свириш ти…“ (ФОТО)

Неда Украден овој викенд го прослави златниот јубилеј во Сараево, каде што пред 50 години матурираше во сараевската трета гимназија. Со...