сале тропико

Пронајдени се 9 резултати на тема „сале тропико“
Радио Милева

„Јас сум шокиран“: Сале Тропико проговори за односот меѓу неговата екс-сопруга и Марија Шерифовиќ кој наводно е повеќе од пријателски (фото)

Кога минатата година пејачката Марија Шерифовиќ беше поврзувана со разводот на Јована Пајиќ и Александар Цветковиќ, фронтменот на...
Радио Милева

Нови детали за разводот на Сале – Тропико: Јована Пајиќ заедно со децата се иселила од станот пред еден месец

Пејачот Александар Чветковиќ и неговата сопруга Јована Пајиќ одлучија да стават крај по 10 години брак. -Во последните 2,3 години многу...
Радио Милева

Сале – Тропико се разведува: По десет години пејачот и неговата сопруга, пејачката Јована Пајиќ ставаат точка на бракот (ФОТО)

Пејачот Александар Цветковиќ, фронтмен на групата „Тропико бенд“ и пејачката Јована Пајиќ решија да стават точка на бракот. По десет...