професија

Пронајдени се 18 резултати на тема „професија“
Радио Милева

Кога веќе не им преостана каде да пеат, им останува само „да се сликаат“: Од пејачки – манекенки, модели, инфлуенсерки, блогерки… до меанџии и психолози!

Корона пандемијата комплетно го запре светот, а во него и нас. Се’ се сврте наопаку, некогаш ненормалното го прогласија за „ново нормално“,...
Радио Милева

Весна Бејби Петрушевска со емотивна реакција за хоророт на Милена Радуловиќ: „Нема компромис за предатори, педофилот нема професија!“

Деновиве регионот го потресе скандалот кој изби во Србија, откако неколку девојки, меѓу кои и малолетнички, пријавиле дека биле силувани...
Радио Милева

Не само што е „авион“, туку и „млати“ добри пари: Топалко откри како неговата ќерка Хелена, заработува (ФОТО)

Хелена Топаловиќ, ќерката на пејачот Милан Топаловиќ Топалко, е многу активна на Инстаграм, каде објавува провокативни фотографии речиси...
Радио Милева

Фолкерката Тања Јовановска – Трајкова отвори психолошко советувалиште: „(Е)страден уметник – професија или дијагноза?“ (ФОТО)

Годинава е веројатно најстрашната и најлошата за целиот свет, по оние години на војните… Секаде па и во Македонија. За сите, особено...