прилеп

Пронајдени се 35 резултати на тема „прилеп“
Радио Милева

Кога таа ќе блесне, блеска како дијамант: Александра Трајчевска е новата македонска поп-рок ѕвезда… што се раѓа (ФОТО+ВИДЕО)

Годинешното издание на фестивалот „Макфест 2023“ годинава донесе мноштво музички освежувања, нов бран, нов естраден ветерн кој некои...
Мегафон

Александра Трајческа е победничката во втората сезона на македонското музичко онлајн-талент шоу „Заблескај“ (ВИДЕО)

Талентираната прилепчанка Александра Трајческа (19) е победничката во втората сезона на музичкото оналјн-талент шоуто „Заблескај“,...
Радио Милева

„Напалена“ обожавателка на Девито среде настап „му зеде мерка“: Прилепчанка пред сите раперот го зграпчи за „патлакот“! (ВИДЕО)

Денес не е воопшто лесно да си естраден уметник. Ем нема работа заради короната, ем и на таа малку што ја има, можеш се’ и сешто да доживееш....
Мегафон

„Пиво Фест“ и останатите фестивали во општина Прилеп „висат во воздух“ заради корона пандемијата: Традицијата годинава „ќе мирува“?

Како поминуваат месеците се наближуваат и неколкуте манифестации кои традиционално се одржуваат во градот Прилеп. Меѓу другите, театарскиот...
Радио Милева

Саша Ковачевиќ на хуманитарен концерт во Прилеп, Кристина Димитриевска на „хуманитарна“ средба со него (ФОТО)

Бившата на Даниел Кајмакоски е дефинитивно решена да стане ѕвезда, по секоја цена. Пејачка, манекенка, модел, мисица… па каде ќе запали,...
Ништо лично

Градска фарма: Центарот на Скопје има коњ без принц, а еве што имаат Прилеп, Битола, Кичево, Кочани… среде центар (ФОТО)

Се сеќавате на фотографијата од пред некој ден која најпрвин ги „поплави“ социјалните мрежи, а потоа и порталите, на која бел коњ слободно...