претстава

Пронајдени се 26 резултати на тема „претстава“
Радио Милева

Лидија Вукичевиќ се соблече, па покажа дека изгледа како девојче: „Чекајќи го министерот“, самата себе си најдобро си угодува (ФОТО)

Во Центарот за култура – Битола а во рамки на голема турнеја низ Македонија гостуваше претставата „Чекајќи го министерот“. Главната...
Радио Милева

Лидија Вукиќевиќ прати поздрав од македонската метропола „Во кратки ракави бидејќи…Скопје има микро клима“

Српската актерка Лидија Вукиќевиќ деновиве ги спакува куферите и пристигна во Скопје. Имено, актерката е во скопската метропола поради...
Радио Милева

Васил Зафирчев не освои сите со улогата на Марио во „Преспав“, а погледнете како се трансформира на сцена комплетно во женска облека (фото)

Независно која улога и да ја има на сцената, актерот Васил Зафирчев едноставно умее да ја освои публиката. До неодамна гледачите имаат...
Мегафон

Скопје, Струмица и Битола… Лане Гутовиќ како Среќко Шоиќ со „Украдена личност“ на мини турнеја низ Македонија

Откако билетите за првата претстава буквално пламнаа за неколку дена, познатиот срспки актер Милан Лане Гутовиќ најавува свое враќање...