породи

Пронајдени се 57 резултати на тема „породи“
Радио Милева

Се породи Анѓелка Прпиќ: Актерката на 39 години повторно стана мајка, а цела бременост ја следеа бројни скандали (ФОТО)

Анѓелка Прпиќ го доби првото дете со новиот партнер, а по втор пат стана мајка, бидејќи веќе има син од првиот брак. Актерката се породи...
Радио Милева

Се породи и сопругата на македонскиот фудбалски репрезентативец: Александар Трајковски доби ќерка (ФОТО)

Деновиве се породи и сопругата на македонскиот фудбалски репрезентативец Александар Трајковски. Тие станаа родители по втор пат, откако...
Радио Милева

Адријана Лима се породи тајно: Манекенката ја сподели првата слика од синот на кого му даде необично име (фото)

Една од најубавите жени на светот Адријана Лима повторно стана мајка, пренесуваат светските медиуми. Манекенката роди момче  на кого...
Радио Милева

Елена Миленковска само што не се породила…по втор пат: Македонската „Гранд ѕвезда“ и нејзиниот сопруг и колега Гуте го открија името на бебето кое се чека да дојде на свет (ФОТО)

Македонската „Гранд ѕвезда“, пејачката Елена Миленковска  и нејзината  посилна половина, сопруг и колега Гуте Маринковиќ ги бројат...
Радио Милева

Принова во семејството на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов – синот Иван и снаата Јана станаа родители: „Добредојде на овој свет, принцу“!

Синот на поранешниот претседател на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, Иван и неговата сопруга Јана станаа за прв пат родители. Младиот...
Радио Милева

Екс водителот сега портпарол на МВР Гоце Андреевски стана татко: „Посакавме желба и ти ни се оствари“ (ФОТО)

Некогашниот ТВ водител на Алфа и Телма, сега еден од портпаролите на МВР, Гоце Андреевски стана татко. Тој и неговата сопруга даниела...
Радио Милева

На Василица, пејачот Александар Белов стана татко: „То благодарам Боже што ни дозволи да станеме родители“ (ФОТО)

Македонскиот пејач кој од нигде-никаде своевремено стана ѕвезда преку учеството во регионалното  музичко талент шоу „Операција триумф“,...
Радио Милева

Стоперот ја ожени манекенката: Дарко Велковски и Тамара Чуприна и официјално станааа брачни сопружници (ФОТО)

Дарко Велковски, стандардниот фудбалски репрезентативец на Македонија кој игра за хрватскиот прволигаш Ријека ја ожени својата долгогодишна...
Радио Милева

Живко Динев – екс „Браво бенд“ стана татко: Прва, па двојна радост – Жика и неговата сопруга Ана добија близначки (ФОТО)

Бившиот басист и вокал на „Браво Бенд“, пејачот Живко Динев, стана татко за прв пат. Прва, па двојна радост кај Жика, како што сите го...
Радио Милева

Се породи Јована Аврамовска, водителката на „Фчерашни“ и екс портпарол на Министерството за финансии (ФОТО)

ТВ водителката Јована Аврамовска се породи и за прв пат стана мајка. Таа и нејзиниот сопруг Предраг добија здраво машко дете, кому му...