панчо

Пронајдени се 35 резултати на тема „панчо“
Радио Милева

Му дадоа да каже нешто за ДНК, а тој им се „изнаруга“ со потсмев: Слаткар само сакаше да се „пошегува“ со Панчо и Андреј или сепак во секоја шега има и половина вистина? (ВИДЕО)

Пред големиот концерт закажан за 3-ти декември 2022 во арената „Борис Трајковски“ во Скопје,  членовите на ар-ен-би дуото ДНК  како дел...
Радио Милева

Панчо-ДНК имаше епска празнична викенд авантура за Велигден: „Скопско педе*че, на пивце пред кооперација, пица и тулумби и со шлеп служба на Стража“ (ФОТО+ВИДЕО)

Колку и да се чини дека „е песна“, оддамна е познато дека естрадниот живот воопшто не е лесен. Ловориките на славата се слатки, ама патот...
Радио Милева

ДНК на естрадно-градоначалничка средба со Данела Арсовска: „Мајка си е мајка, татко може да ти биде секој“!

Во екот на кампањартта пред вториот круг локални избори во трката за иден градоначалник на Скопје, меѓу многубројните средби со граѓаните,...
Радио Милева

Панчо и Андреј од ДНК понудија лекување на бездомно лице: Естрадните уметници повторно покажаа дека се многу повеќе од забавувачи, додека власта и системот одново потврдија колку се „трули и распаднати“ (ФОТО)

Македонија – земја на многу работи, најмногу на апсурди! Повеќе има грижа за домашните миленици и кучињата скитници, отколку за луѓето…...
Промотер

ДНК инспирирани од македонската реалност ги претвораат своите… „Денови во ноќи“: Панчо приведен во голема полициска акција за шверц на дрога… во приказната на новиот спот!? (ВИДЕО)

Панчо – ДНК приведен во голема полициска акција за шверц на дрога! Недоволниот прилив на средства и љубовта кон саканата го натерале...
Радио Милева

Панчо-ДНК покажа со пример што е тоа почит кон сите: Респект за комуналците, зашто сите сме исти… луѓе! (ФОТО)

Владимир Блажев или попознат под уметничкитте прекари ДЈ Шорти како диџеј и Панчо – ДНК, како една половина од популарното македонско...
Радио Милева

Панчо од ДНК со емотивна порака се потсети на својата мајка: „Го исполнив ветеното ама ја немам неа, а тоа е најголемиот пораз“

Родителите се оние кои ни го дале животот, кои би направиле се’  за нас, оние кои се тука сме среќни и кога сме тажни, оние кои повторно...
Радио Милева

Панчо – ДНК со пример за лекција од екологија: „Ставете прст на чело, 81- годишен старец ви ги чисти вашите лајнарии од стазата крај кејот“ (ФОТО)

Панчо од скопското ар – ен – би дуо „ДНК“ или Владимир Блажев, како што му е вистинското име и презиме според личните документи,...
Радио Милева

Елена Ристеска, Каролина Гочева, Снеже Велков по овој повод упатија честитки на адреса кај Панчо од „ДНК“ (фото)

Елена Ристеска, Каролина Гочева, Снеже Велков во кусите приказни на „Инстаграм“ јавно упатија честитки на адреса кај својот пријател,...
Радио Милева

ДНК во уште една возможна мисија: Јордан покажа како се сака мајка, а Андреј и Панчо како изгледа да си голема ѕвезда, со уште поголемо срце! (ФОТО)

По  потресна сторија на колегата Влатко Тевчев и приказната за велешанецот Јордан (40) кои сам се грижи за својата тешко болна, по мозочниот...
Радио Милева

ДНК вака го искоментираа почетокот на новата сезона на „1 на 1“ со Жаре: „Леле брат, подобро да нѐ закопаат“!

Панчо и Андреј од дуото ДНК не ја примија убаво веста дека почнува новата, 11-та сезона на шоуто  „1 на 1“ со Жаре. Уживајќи на една од плажите...