огнен здравковски

Пронајдени се 31 резултати на тема „огнен здравковски“
Радио Милева

Огнен Здравковски ги загуби своите два најголеми идола, но не ја загуби вербата во она што тие беа и оставија: Младиот пејач не го заборави роденденот на Тоше! (ФОТО)

Засекогаш со нас во срцето… Тоше Проески, најголемата македонска поп ѕвезда на сите времиња, денес, 25 јануари 2021 да беше жив ќе го...
Радио Милева

Панчо – ДНК и Огнен Здравковски сменија професија: Нема леб од музика, ама нема ни срам од работа, па заедно тргнаа да учат „како се раѓа лебот“ (ВИДЕО)

Корона пандемијата никако да стивне… Го покоси целиот свет, а нас речиси не уништи… Во сите сегменти, најмногу здравствено, но...
Радио Милева

Панчо – ДНК и Огнен Здравковски со иста песна се простија од Џеј: „Недеља“ како последен поздрав до фолк легендата во чии вени течеше и македонска крв (ВИДЕО)

Замина Џеј… Замина уште една фолк легенда, во чии вени течеше и македонска крв. Човекот чии песни го растреперуваа срцето, ја топеа...
Радио Милева

Огнен Здравковски плачел кога ја однеле мајка му Софче во болница , а таа му рекла: „Не умрев, допрва треба да одам кај Жика да пеам“ (видео)

Во најновото издание на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“ се претстави и Софче Џорлева (58) од Скопје, која на големата сцена призна...
Радио Милева

На денот на независноста на Македонија, две наши естрадни ѕвезди славеа роденден: Сестринска честитка и торта за Оги, селфи и животно мото за Ирена! (ФОТО)

И овој 8-ми септември, Македонија го дочека славенички… 29  години од осамостојувањето и стекнувањето независност, минати низ многу...
Радио Милева

Огнен Здравковски отворено и се додворуваше, порталот побрза да ги прогласи за љубовници, ама Ноне и на едните и на другите… јавно „им го плесна в лице“!

Естрадата, социјалните мрежи и порталите – свето тројство,  во „чудна симбиоза“, кое последниве години, со појавата на последниве...
Радио Милева

„Не ми се верува“: Огнен Здравковски не можеше да ја сокрие возбудата од она што му се случи во „Ѕвездите на Гранд“

Едно од најгледаните регионални музички шоуа, „Ѕвездите на Гранд“, полека но сигурно доаѓа до самиот крај и на оваа сезона. По многуте...
Радио Милева

Со менторството на Шерифовиќ до победа: Огнен Здравковски се пофали за новиот успех во „Ѕвездите на Гранд“

Македонија има доста кандидати кои се натпреваруваат за победа во големото регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Еден од нив...