одлука

Пронајдени се 28 резултати на тема „одлука“
Радио Милева

Сани и третиот сопруг ставија параф во матично, а таму еве што му порача пејачката: „Извини ама… сам си ја потпиша судбината“ (фото) 

За фолкерката Сања Сани и нејзиниот нов избраник Никола Урдаревиќ , Новата година започна на возбудлив начин, па уште од  почетокот...
Радио Милева

„Секој ден плачев по мама, со тато беше поинаку“ – Кристина Ковач одговараше на најтешките прашања, а потоа се осврна и на караниците со нејзината сестра  (фото)

Пејачката и уметница Кристина Ковач одговараше на прашањата на нејзините следбеници преку платформата Инстаграм. Едно од најтешките...
Радио Милева

Ана Радуловиќ покрај тоа што е водителка, сега ќе има и нова работа, а еве како реагирал сопругот на  нејзината одлука  (фото)

Водителката Ана Радуловиќ и сопругата на пејачот Мирче Радуловиќ, покрај емисијата што ја води, ќе гостува и на ромски свадби. Сега откри...
Радио Милева

Миа Костова за онлајн наставата: „Навистина, не ду*ите ли со школово и децава?Објаснете ми ве молам, тазе сум плава фарбана“

Пандемијата со коронавирусот која го зафaти целиот свет,  не само што ни стави кочница на секојдневните обврски, нормалниот живот, туку...