наследник

Пронајдени се 29 резултати на тема „наследник“
Радио Милева

Анастасија неодамна стана мајка по вторпат, а гордиот дедо Наум Петрески за прпат и го покажа внукот на јавноста (фото)

Пејачката и ќерка на фолк пејачот Наум Петрески, Анастасија Петреска и нејзиниот колега и сопруг, пејачот на „Биоритам“, Владимир Поповски,...
Радио Милева

Ретко го покажуваат јавно: Синчето на Даниел Кајмакоски и Кристина Димитриевска веќе е потпораснато момченце (фото)

Тој е нивната слаба точка, нивниот свет, нивното се’ – Давид, наследникот на поранешната брачна двојка, Даниел Кајмакоски и Кристина...
Радио Милева

Никола на Симона Поповска наполни шест месеци, па пејачката се пофали со нови фотографии од потпораснатиот син: „Да те гледаме како растеш е најголема радост“ (фото)

Познатата македонска пејачка и докторка Симона Поповска кон крајот на април  се реализираше во улогата на мајка. Имено, ова вест беше...
Радио Милева

Наследникот на Шабан Шаулиќ се разведе од сопругата поради 15 години помладата учесничка во „Ѕвездите на Гранд“

Емир Хабибовиќ (37), кого покојниот пејач Шабан Шаулиќ го сметаше за негов музички наследник, се разведе од втората сопруга поради петнаесетгодишната...
Радио Милева

Наследникот на Жељко Ражнатовиќ кај баба и дедо во Тител, а таму уште од мали нозе го качија на трактор (фото)

Боксерот и син на Цеца Ражнатовиќ, Вељко, на својот Инстаграм профил често поставува фотографии и снимки од неговиот син Жељко кој сега...
Радио Милева

Дара Бубамара го прослави 12-иот роденден на синот, а за ваква роденденска торта многумина може само да сонуваат

Пејачката Дара Бубамара го прослави роденденот на својот Констатин кој го има од бракот со Милан Кесиќ. Имено, наследникот на Дара наполни...
Радио Милева

Хари Мата Хари има вонбрачен син, а по пишувањата во медиумите се огласи и жената со која пејачот доби наследник

Хајрудин Варешановиќ, попознат како Хари Мата Хари, постојано повторуваше дека жените му се голем порок, а како што беше откриено, тој...
Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ покажа дел од домот во Тител кој му го подарија бабата и дедото, а главната ѕвезда во фокус е малиот Жељко (фото)

Вељко Ражнатовиќ, боксер и наследник на пејачката Цеца Ражнатовиќ, вчера го слави својот 24-ти роденден, а судејќи според објавите на...
Радио Милева

Елена Миленковска неодамна роди син, а сега нејзиниот сопруг покажа како ќе изгледа собата за наследникот (фото)

Maкедонската пејачка и учесничка Елена Миленковска на 3 јуни за првпат се реализираше во улогата на мајка и на свет го донесе синот Максим. Елена...
Радио Милева

Пријовиќ објави невидена фотографија со синот Александар, па му посвети емотивна порака за неговиот прв роденден (фото)

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ на 6 март 2019 година се реализираа во улогата на родители, односно го добија своето прво дете,...