млада

Пронајдени се 17 резултати на тема „млада“
Радио Милева

Не би ја препознале: Бресквица воодушевува со својот глас и изглед, но не изгледаше секогаш како што ја знаете сега (фото)

Анѓела Игњатовиќ Бресквица ја воодушеви публиката со својот глас и изглед, но не изгледаше секогаш онака како што ја гледате сега. На...
Радио Милева

Убавата сопруга на Др. Вело Марковски, не страее – напротив, како да се подмладува: Евгенија пред 10 години била убавица, а сега е уште поубава, отколку кога била мисица! (ФОТО)

Познато е дека врвниот македонски инфектолог Др. Вело Марковски сега е во брак со многу помладата Евгенија Николовска – Марковска,...
Радио Милева

Сите мислат е некоја старка, а таа како да и е другарка: Каква невеста ќе биде Гиговска ќе видиме допрва, а вака изгледа нејзината свекрва (фото)

Антониа Гиговска последниве недели е во фокусот на медиумите и јавноста. И заради музиката, но многу повеќе заради приватноста. Антониа...
Радио Милева

Синди – Моделс откри непознати детали за нејзиниот поранешен сопруг: „Бракот траеше една година, а разводот пет“ (фото)

Поранешната членка на групата „Моделс“, Ивана Стаменковиќ Синди како тинејџерка зачекори во светот на шоубизот, прво како модел, а...
Радио Милева

Новата бугарска фолк ѕвезда кариерата ја гради со голи гради: „Малката“ тргна во естраден прогрес, па се сликаше топлес! (ФОТО)

Младата бугарска фолк пејачка позната под естрадниот прекар „Малката“, ги покажа голите гради на плажа. Новата ѕвезда на „Пајнер“...
Радио Милева

Едита Арадиновиќ и приреди изнанадување на мајка си: Пејачката има млада мајка за која би помислиле дека и е сестра (фото)

Српската пејачка Едита Арадиновиќ ја изненади својата мајка со огромен букет цвеќе и го сподели моментот на социјалните мрежи. –...
Радио Милева

Славниот холивудски актер ја покажа мајка си, а иако таа има 60 години многумина помислија дека му е сестра (фото)

Холивудскиот актер Крис Хемсворт и го честиташе Денот на мајката на својата мајка Леона, но и на неговата сопруга Елси Патаки, со фотографија...
Радио Милева

Денес важи за една од најатркативните пејачки на српската естрада, а вака изгледаше Милица Павловиќ пред „Ѕвездите на Гранд“

Една од најпопуларните и најатрактивните пејачки во регионот Милица Павловиќ започнала да пее во хор и на различни натпревари. Милица...