марија

Пронајдени се 52 резултати на тема „марија“
Радио Милева

Оваа снимка на неговиот 41-ви роденден беше за прв пат објавена: Тоше на 16 годишна возрас со група „903“ ја изведува песната „Марија“ (ВИДЕО)

На 25 јануари 2022 г. се навршија 41 години од раѓањето на веројатно најголемата поп ѕвезда која оваа земја ја имала. Тодор Проески, или едноставно...
Промотер

Некогашната членка на „Фрајле“ – Марија ја претстави својата прва самостојна песна – „Пожури, пожури“ (ВИДЕО)

Таа е правничка која само неправдата може да ја исфрли од колосек, но затоа гитарата и дружбата со пријателите ја носат низ животот....
Радио Милева

Бугарската фолкерка Марија испружена на плажа во еротски пози: Исончана задница и парче сочна лубеница меѓу нозе! (ФОТО+ВИДЕО)

Кралицата на лесните ноти,  бугарската пејачка Марија ги препоти своите следбеници од посилниот пол со последните жешки објави на социјалните...
Радио Милева

Марија се мажи само за милионери: Бугарската пејачка има нов ултрабогат љубовник, со кого одново би застанала пред олтар“

Нова милионерски љубовен бран ја заплисна  „џепната венера“ на бугарскиот поп-фолк, пејачката Марија. До неодамна, сексапилната фолкерка...
Радио Милева

Близначките Марија и Магдалена се „македонските Спартанки“: Секси до болка, издржливи до коска… до последен здив! (ФОТО)

26 годишните сестри – близначки од Кочани, Марија и Магдалена се ѕвезди  на социјалните мрежи каде имаат бројни следбеници. За себе,...
Радио Милева

Марија моментално не тезгари, ама затоа троши пари како во најдобрите денови: Бугарската фолк пејачка со чизми од 1150 евра (ФОТО)

Бугарската пејачка Марија можеби нема тезги, како впрочем и цеклата естрада заради коронапандемијата, ама затоа троши како во најдобрите...
Радио Милева

Димче Арсовски стави крај на ергенскиот живот: Соња е убавицата што му го освои срцето на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Иако корона пандемијата се уште не е стишана, годинава тргнало на свршувачки… Уште во првите денови од jануари мириса на свадба. Oсобено...
Радио Милева

„Ај Кју“ во Маврово: Марија на скии, Бојан на сноуборд на снегот, ама на суво… Ја батали „даската“ па се фати за „амбалажата“… за мајчино млеко! (ФОТО)

Зимата и снегот и покрај студот и сите непогодниости, носат и еден куп зимски радости, како за децата така и за возрасните. Особено ако...
Радио Милева

Марија без гаќички на фотосесија: Бугарската фолк ѕвезда пиштол гола, само по свилена кошула (ФОТО)

Бугарската фолк ѕвезда Марија уште еднаш ги запали социјалните мрежи со своите разголени фотографии и видеото од новата фотосесија. Сликана...
Радио Милева

„Ај Кју“ не освоија награда на „Макфест“ ама затоа… Марија „најширокограда“ со деколте за „влажни погледи“, а Бојан со хумор на своја сметка, но можеби на туѓа адреса? (ВИДЕО)

Скопското љубовно-музичко дуо „Ај Кју“ по преставувањето на Македонија на „Евровизија“ и „тезга“ прошетката по неколку клубови...