мајчинство

Пронајдени се 19 резултати на тема „мајчинство“
Радио Милева

„Подготвена сум за бебе“: Милица Тодоровиќ проговори на тема мајчинство, но и статусот на љубовно поле

Пејачката Милица Тодоровиќ деновиве одмара во Црна Гора по настапите и снимањето спотови за нови песни. Таа директно од Црна Гора учествуваше...
Радио Милева

„Ништо не може да те подготви за овој момент“: Водителката Анастасија со емотивна порака ја сподели првата фотографија од синчето (фото)

Новинарката и ТВ водителка Анастасија Богданоска пред неполн месец стана мајка по вторпат и на свет досесе машко бебе. Поранешната...
Радио Милева

Татијана Стефановска ја криеше цела бременост, стана мајка на Ана, а сега проговори за мајчинството: „Ова е најубавата работа што може да се доживее“

Македонската пејачка Татијана Стефановска летото се реализираше во улогата на мајка. Имено, оваа вест ја изненади македонската јавноста...
Радио Милева

Мајчинството и донесе нови ангажмани на Александра Илиевска – не ја води „Брза кујна“, ама затоа е поактивна од било кога (фото)

Поминаа четири месеци откако ТВ водителката Александра Илиевска стана мајка за првпат и на свет донесе женско бебе кое го доби името...
Радио Милева

Jованка Житарова – Јова со солзи во очите зборува за мајчинството и борбата за децата: „Зои и Картер ми се најважни во животот!“ (ВИДЕО)

Пејачката Јова, односно Јованка Житарова пред повеќе од еден месец го промовираше видеото за темата „Биди сама своја среќа“ кое што...