луна

Пронајдени се 92 резултати на тема „луна“
Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ за прв пат отвори душа: За девојките пред Богдана, за смртта на Аркан и човекот во кого нашол втор татко, за детството и ќотекот од Цеца… (ФОТО)

Младиот боксер ја отвори душата и раскажа сè за своето детство и тоа како растел без едниот родител, девојките што ги имал пред сопругата...
Радио Милева

На бремената Луна Ѓогани, Марко Миљковиќ и го направи, ама Слоба Радановиќ ќе и го „крсти“ детето: Таа сака да му даде име на бебето што и го одбра бившото момче во „Задруга 2“!?

Луна Ѓогани  на бебето што ќе му го роди на Марко Миљковиќ решила да му  даде име што го смисли со нејзиниот поранешен љубовник од „Задруга...
Радио Милева

По веридбата на Луна, конечно се огласи и нејзината најголема љубов, Слоба Радановиќ: „Ако ја сретнам, нема потреба да и приоѓам и да и честитам“

По веридбата на Луна, конечно се огласи и нејзината најголема љубов, Слоба Радановиќ кој за медиумите проговори за веридбата на неговата...
Радио Милева

Луна Ѓогани е скарана со хигиената: Не миеше раце после нужда, си ги мирисаше нозете, лижеше туѓи стопала, а сега направи уште една грозотија (ФОТО)

Лубана Ѓогани покрај сите налети на паника, нервни напади и сломови, оддамна покажа и елементарна некултура и невоспитание кога е личната...
Радио Милева

Луна Ѓогани е дефинитивно психијатриски случај: Хистерија, очај и нов нервен слом за сериозна дијагноза?! (ВИДЕО 18+)

Луна Ѓогани вчеравечер, 19 мај 2020 г. падна во очај како никогаш досега за време на забавата во реалното шоу „Задруга 3“, заради нејзиното...
Радио Милева

За Луна романтика до перфекција, за Марко возбуда со ерекција: Од држење за рака, до „шатор во панталони“ (ВИДЕО)

Третата сезона на реалното шоу „Задруга 3“  полека се ближи кон крајот. И додека се прават планови и потпишуваат договори со учесниците...
Радио Милева

По Луна и нејзината помала сестра Нина Ѓогани доживеала нервен слом: Го искршила и превртела целиот стан (ФОТО)

Хистеричното, неконтролирано и на моменти развратно однесување на Луна Ѓогани во реалното шоу „Задруга 3“ влијаело врз нејзината помала...
Радио Милева

Луна Ѓогани се спореди со најдобриот тенисер на светот: „Јас сум втора по популарност, веднаш по Новак Ѓоковиќ“ (ВИДЕО)

Луна Ѓогани тотално се изгуби. И кога и е арно, и кога и е лошо. Последното нешто што го направи во „Задруга 3“ е тоа што ја спореди својата...