лејди гага

Пронајдени се 45 резултати на тема „лејди гага“
Радио Милева

Лејди Гага и Бредли Купер во „ТЛЗП“: Ивана Петерс и Пагонис воодушевија со својата имитација на холивудските ѕвезди (видео)

Новата сезона на „Твоето лице звучи познато – алл старс“ започна во петокот каде што учесници од претходните сезони ќе имаат задача...
Радио Милева

Фановите ја нападнаа поранешната сопруга на новото момче на Лејди Гага: „Ти си бивша, најди си некој кој ќе те сака“

Деновиве странските медиуми објавија дека Лејди Гага има ново момче и дека е во врска со Ден Хортон, а извори блиски на пејачката тврдат...
Радио Милева

Стави крај на шпекулациите за врската со Бредли Купер: Лејди Гага фатена како се бакнува со новото момче

Од доделувањето на „Оскарите“, Лејди Гага и Бредли Купер постојано се во центарот на вниманието. Имено, медиумите шпекулираа дека наводно...
Радио Милева

Aнтониа Гиговска со „Proud“ и „I’ll Never Love Again“ го покори жирито во суперфиналето на „Пинкови ѕвездички – all stars“

Антониа Гиговска во суперфиналето на „Пинкови ѕвездички – all stars“ се претстави со песната „Proud“ со која Тамара Тодевска ја претставуваше...
Радио Милева

Додека сите ја обвинуваат Лејди Гага дека е виновна за раскинувањето на Купер и Шајк, таа заминува на пат со него

Светските медиуми и папараци го следат секој чекор на Лејди Гага и Бредли Купер,  а фановите се повеќе се сомневаат дека ти се смувале...