крушево

Пронајдени се 13 резултати на тема „крушево“
Радио Милева

Маријан Стојаноски направи црковна венчавка: Невестата лани бремена пред матичар, годинава бремена пред олтар… овој пат со второ дете (ФОТО)

Некогашниот македонски поп пејач Маријан Стојаноски по втор пат ја направи истата работа… Или поточно – две! Откако лани, во јуни...
Радио Милева

Горд сопруг и татко низ родното Крушево: Маријан Стојаноски на прва прошетка во проширен состав со новородената ќеркичка (фото)

Пејачот Маријан Стојаноски кон средината на изминатиот месец јули стана татко на женско бебе и за првпат се резлизираа како родители...
Радио Милева

Вака го одбележаа роденденот на Тоше: Весна-Бејби со необјавена видеоснимка, сестра му Дора со роденденска торта за ангелот… (ФОТО+ВИДЕО)

Тоше Проески не смао Македонија, туку и Балканот па и светот вечно ќе го помнат како голема музичка ѕвезда, но и човек со огромно срце...
Радио Милева

Менаџерката на дело ги демантираше написите: Љиљана Петровиќ деновиве го посети Крушево и гробот на Тоше! (ФОТО)

Помина една деценија без него… Без нашата најголема ѕвезда, беш нашата музичка легенда, без нашиот ангел Тоше! Во меѓувреме се плетеа...