кошаркар

Пронајдени се 17 резултати на тема „кошаркар“
Радио Милева

Како сцена од филм: Иако одамна е разведена, Славица Ќуктераш се присети на својата венчавка на Малдивите (фото)

Пејачката Славица Ќуктераш била многу заљубена во Владимир Аврамов, а нивната венчавка на брегот на Малдивите изгледала како сцена...
Радио Милева

Сопругата на српскиот кошаркар во скап костим за капење: Брендираната разголена убавица предизвика лудница на Инстаграм (ФОТО)

Милица Марјановиќ ги воодушеви своите следбеници на Инстаграм  со фотографии во скап костим за капење. Сопругата на српскиот кошаркар...
Радио Милева

Неда Украден има момче? Пејачката се огласи и откри дали е во емотивна врска: „Тој е многу симпатичен и драг човек“

Неда Украден има момче, пишуваат српските медиуми. Како што пишува курир.рс, момчето на Неда е кошаркарската легенда Зоран Мока Славниќ...
Радио Милева

Милица Дабовиќ јавно призна дека се „пали“ на познат српски оженет кошаркар: „Бев луда по него… а и уште сум, нека извини жена му“!

Кошаркарката Милица Дабовиќ откри на кого се „палела“ од јавната сцена кога била мала и со својата изјава шокираше многумина. „На...
Радио Милева

Сопругата на српската НБА ѕвезда Дарко Миличиќ во најжешко издание: Ги спушти гаќичките, па си направи селфи! (ФОТО)

Српската НБА ѕвезда Дарко Миличиќ сè уште е често во центарот на вниманието, како во српските, така и во американските медиуми, а во тоа...
Радио Милева

Новак Ѓоковиќ беше на НБА натпревар да ги гледа „Лејкерси“, ама налета на некој, по што натпреварот му беше во втор план (ФОТО)

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го искористи слободното време што ненадејно го доби во САД, откако турнирот во Индијан Велс...