компир

Пронајдени се 19 резултати на тема „компир“
Живот и Стил

Европски совет за храна: Намирници кои никако не смее да ги подгревате, можат да бидат опасни и канцерогени

Европскиот совет за исхрана предупредува дека не е добро да загревате претходно приготвени јадења. Тоа може да доведе до непосакувани...
Радио Милева

Новак Ѓоковиќ е во родната Србија, а фотографиите на кои е во едно село предизвикаа лавина коментари (фото)

Новак Ѓоковиќ веќе некое време е во Србија, а сега објави фотографии на социјалните мрежи на кои се гледа што прави деновиве. Ѓоковиќ...