катастрофа

Пронајдени се 6 резултати на тема „катастрофа“
Радио Милева

Теа Таировиќ се пожали дека е „запечена“: „Распишувам конкурс за момче, вака веќе не оди… никој не ми приоѓа“!? (ФОТО)

Иако навидум атрактивна, згодна, сексапилна… сепак пејачката Теа Таировиќ се пожали дека е „запечена“. Расната фолкерка вели дека...
Ништо лично

„Трула вишна“ во ФФМ: Новите македонски дресови – ни боја ни дизајн, изгледаат грдо и штуро, а не како за историско деби на ЕУРО (ФОТО)

ФФМ ги промовираше новите дресови на македонските репрезентативци со кои ќе настапуваме на престојното ЕУРО 2021. Подобро да не ги покажеа....
Радио Милева

За Владо Јаневски сношти Кичево беше „главен град на тагата“: За граѓанската прослава пееше пред 20-ина случајни минувачи (ВИДЕО)

Владо Јаневски потврди дека е пејач за секоја власт… и прилика!  Од партиски митинзи и изборни кампањи, до политички прослави и журки…...
Мегафон

Владата фрли милионски суми за прославата, посетата – очајна: Народот не ја проголта лагата (ФОТО)

Владата доживеја дебакл откако „фрли“ милионска сума за прославата, а доби очајна посетеност. Народот овој пат не ја проголта лагата. Организацијата...