истанбул

Пронајдени се 25 резултати на тема „истанбул“
Радио Милева

Сораја го славеше роденденот во Истанбул: Луксуз платен илјадници евра и познатата српска водителка меѓу сите старлети (ФОТО)

За големата роденденска прослава во Турција организирана од Сораја Вучелиќ во регионалните медиуми се’ уште се зборува, а сега се...
Радио Милева

„Моето најубаво добро утро“: Стефан Величковски во Истанбул ја запроси својата девојка, водителката Ана Николовска

Стефан Величковски публиката го памети по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено, Стефан учестуваше...
Радио Милева

Ана Кораќ се преобрази во кукла: Старлетата на операција во Турција ги извади последните две ребра од струкот (ФОТО)

Старлетата и ријалити ѕвезда, Ана Кораќ, наводно направила уште една естетска корексција со операција за намалување на обемот на половината....
Радио Милева

По шпекулациите дека ја изневерува, Карлеуша се расплени со комплименти за Душко: „На здравје за човекот што никогаш не изневерува и понижува!“ (фото)

Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ се речиси секојдневна тема на медиумите. Имаше многу шпекулации за кризите во нивниот...
Радио Милева

Карлеуша во Истанбул славеше „Св. Валентин“ или „Св. Трифун“: За „Денот на вљубените“ зедно на вечера со Душко и пријателите, ама дали таа ноќ и во ист кревет со сопругот? (ФОТО)

Наголемо се пишува за новата брачна криза на фолк пејачката Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг, фудбалерот Душко Тошиќ, кој од пред...
Радио Милева

Љубовницата и сопругата се менуваат во новото љубовно гнездо на Душко Тошиќ во Истанбул: Ана заминала, Карлеуша дојде? (ФОТО)

Душко Тошиќ, кој сега игра во Турција за прволигашот Касимпаша, побара од клубот да му обезбеди сместување во кое ќе живее во иднина....
Радио Милева

„Драмата“ на Лила да полета од аеродром и да го напушти Скопје имаше среќен крај: Водителката замина на ова егзотична дестинација – „Чувството е прекрасно“

Македонската водителка Лила Филиповска како и многумина сака да патува, па пред да фати пандемијата со коронавирусот  таа често знаеше...
Радио Милева

„Македонско девојче ечеше во Турција“: Гавазова главна на сцена стегната во хеланки и со афро фризура (видео)

Атрактивната македонска фолкерка Сузана Гавазова која се врати од Шведска и сега на подолго остана да живее во Македонија, покрај бројните...
Радио Милева

Душко Тошиќ ја изневерувал Карлеуша со српската стралета Сораја: И ветил развод, па и купил дијамантска нараквица „Картие“ од 60.000 евра!? (ФОТО)

Сопругот на Јелена Карлеуша, фудбалерот Душко Тошиќ, исто така ја наголемо ја изневерувал пејачката. Тој тајно се гледал со познатата...
Радио Милева

Пејачката ја напушта луксузната вила во Истанбул: Емина поради синовите се сели во соседството на Мустафа

Емина Јаховиќ и нејзиниот поранешен сопруг Мустафа Сандал ќе станат соседи. Пејачката одлучила да почне да ја издава вилата која пејачот...