интернет

Пронајдени се 27 резултати на тема „интернет“
Радио Милева

„Кога јазикот ти е побрз од умот“: Еден момент од Мет Гала го прегледаа над седум милиони – еве зошто… (видео)

Долгоочекуваниот моден настан Мет Гала, освен по гламурозната тема и некои модни промашувања, ќе остане запаметен и по една убава сцена...
Љубов и Секс

Поголеми се шансите да се разведете, ако партнерот сте го запознале преку интернет покажало истражувањето на Фондацијата за брак

Според една нова студија, брачните двојки кои се запознале преку апликација имаат шест пати поголеми шанси да се разведат од паровите...
Радио Милева

Не е естрадна ѕвезда, ама затоа е ѕвезда на Инстаграм: Оваа „жешка“ Македонка го има најубавото га*е (ФОТО)

Не е естрадна ѕвезда, ниту ТВ водителка, ниту манекенка, топ модел… ама, сепак  важи за најжешката Македонка на Инстаграм. Можеби конкуренција...
Радио Милева

Нина Бадриќ жртва на сајбер криминал: И го украле идентитетот, па ја злоупотребиле за да прават пари (ФОТО)

Нина Бадриќ се шокираше кога сфати дека е жртва на Интернет измама. Имено, пејачката наводно рекламирала одреден производ за слабеење,...
Радио Милева

Ава Карабатиќ на Интернет ги продава своите носени гаќички: Старлетата со отворена понуда за оние со подлабок џеб (ФОТО)

На Инстаграм можеме да видиме колку бројни следбеници на јавните личности им испраќаат разни понуди. Хрватската старлета Ава Карабатиќ...
Радио Милева

И во шестатта деценија е вистински заводник: Поради најновите фотографии на Бред Пит настана хаос на интернет

Бред Пит по веста за разводот со Анџелина Џоли се нема појавено на насловна страница на некој магазин. Меѓутоа, сега со најновите фотографии...
Живот и Стил

Нарачала фустан како на фотографијата на интернет, а тоа што го добила на врата е за +18, па се охрабрила и го облекла (ВИДЕО)

Студентката Јоди Ховард од Даблин нарачала фустан од интернет, но кога стигнала нарачката го добила најнеочекуваниот производ кој...