градоначалник

Пронајдени се 13 резултати на тема „градоначалник“
Мегафон

„Домаќински и одговорно“ се работи во општина Босилово: Градоначалникот Ристо Манчев даде отчет за првите 100 дена

 Потребите, барањата и очекувањата на граѓаните се големи, а нашите реални можности се лимитирани.  Ваквата состојба не нѐ демотивира,...
Лице в Лице

Стевчо Јакимовски: „Веднаш ќе направиме четири нови градинки, ќе ја реконструираме салата ‘Партизан’ и ќе направиме нови паркинг места (ВИДЕО)

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош и лидер на „ГРОМ“,  Стевчо Јакимовски во интервју за Курир.мк, вели дека во општината...
Лице в Лице

Ристо Манчев – кандидат за градоначалник на општина Босилово од редовите на ВМРО-ДПМНЕ: „Ќе бидам градоначалник кој обединува и применува политика и пракса на еднакви можности“

Ристо Манчев по професија е дипломиран економист  на Економскиот факултет во Прилеп.  Во 2010 година е добитник  на стипендија на Министерството...
Лице в Лице

Иван Јорданов, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Штип: „Ќе бидеме чесни, одговорни и принципиелни… со Штип сите ќе се гордееме“

Во изминатов период, односно на претходните локални избори имавме една инфалција на изборни ветувања која ги девалвираше проектите...
Радио Милева

Перо vs Петре: Перо – „Камиказа“ размислува да се кандидира за скопски градоначалник, а Шилегов уште сега му ги „краде“ идеите? (ФОТО)

Чудна професија е тоа политиката… Или подобро речено, бизнис. Порано се велеше: „Нема бизнис како шоубизнис“, ама денес откако  со...
Радио Милева

Бугарите имаат свој, ама и ние имаме наш: Гол се сликал во кампања за градоначалник на Софија, зашто „политиката е порно“

Во неделата во соседна Бугарија се одржаа локалните избори. Кандидатот за градоначалник на Софија од Бугарско Национално Обединување,...
Мегафон

Танчарки и српски турбофолк за Северна Македонија: СДСМ лумпува во кафеана, градоначалникот на Ѓорче им пее (ВИДЕО)

Владејачката гарнитура не може да си дојде на себе од успешната зделка за продажба на националното име, идентитетот, култирата, историјата,...
Радио Милева

Стефан Богоев чекаше осум години да ја запроси девојката… Не го копирајте, оти може да ви се случи веќе утре да морате да се жените!

Стефан Богоев, 28 годишниот, градоначалник на Општина Карпош, вчера ја запросил својата девојка, Ивана Анѓеловска, предложувајќи и брак. „Со...