голман

Пронајдени се 20 резултати на тема „голман“
Радио Милева

За малку ќе и беше снаа на Цеца, а сега му е девојка на српскиот репрезентативен голман: Беше верена за Вељко, а сега е во брак со Пеѓа! (фото)

И поубавите половини на нашите фудбалери, покрај бројните навивачи, ги спакуваа куферите и отпатуваа во Катар за да ги бодрат своите...
Радио Милева

Познатата спортска новинарка откако ја раскина свршувачката со турскиот актер Џан Јаман си најде нова љубов и тоа спортист (фото)

Италијанската спортска новинарка Дилета Леота има нова љубов, пренесува „Gente“. Станува збор за голманот Лорис Кариус којшто бил предмет...
Лице в Лице

„Со татко ми ставаме по една ракија, почнуваме да пееме и цело маало се собира кај нас“: Голманот на Шкендија Костадин Захов меѓу спортот и музиката (видео)

Костадин Захов, голманот на фудбалскиот клуб Шкендија, долги години е меѓу најдобрите во Македонија. Освен по одличните одбрани, публиката...
Радио Милева

Принова во семејството на „министерот за одбрана“: Нина е бремена, Борко Ристовски ќе стане татко по втор пат (ФОТО)

Македонската ракометна легенда, голманот  Борко Ристовски наскоро ќе стане татко по втор пат. По малото синче  Душан, „министерот за...
Радио Милева

Српската манекенка Бојана Рајиќ е приказна за себе: Сопругот, познат фудбалски голман го изневерила со нивниот близок семеен пријател, со кого по разводот се венчала во дневната соба, а сега на 41 година, стана бруцош на факултет!

Српската манекенка Бојана Рајиќ денес живее мирен начин на живот и ретко се појавува во медиумите, додека порано тоа не беше случај....
Радио Милева

Столе му врати „мило за драго“ на Депај, а го смени и Куман: Македонскиот репрезентативен голман „причина повеќе“ за отказот на тренерот на Барса (ФОТО)

Холанѓанецот Роналд Куман повеќе не е тренер на Барселона. Ова го објави каталонскиот клуб на својата официјална веб-страница ноќта...
Радио Милева

Бугарскиот топ модел сама во запенето џакузи, за потоа нејзиното момче со прстите да прошета, по мазната кожа на голата Николета (ФОТО)

Голманот на Левски од Софија, Николај Михаилов и неговата сакана, манекенката и топ модел Николета Лозанова ја покажаа својата љубов...
Радио Милева

Сопругата на фудбалерот испружена покрај базенот во секси костим закапење: Провокација од 500 евра (ФОТО)

Русокосата убавица Снежана Борјан покажа како ужива со пријателките покрај својот базен, а нејзините објави не поминаа незабележани. Сопругата...
Радио Милева

Сопругата на голманот на српската фудбалската репрезентација е толку секси, што „не е за деца“: Ана јавноста ја запозна како девојка на синот на Цеца (ФОТО)

Сопругата на голманот на српската фудбалска репрезентација Предраг Рајковиќ, своевремено стана позната во јавноста откако  ги полнеше...
Радио Милева

Ова е секси сопругата на Милан Борјан – голманот на Црвена Ѕвезда кој вчеравечер правеше чуда на голот и ги одведе црвено-белите во ЛШ

Црвена ѕвезда минатата ноќ влезе во Лигата на шампионите, а еден од хероите на вечерта секако беше, Милан Борјан. <Благодарение на него,...
Радио Милева

Се омажи несудената снаа на Цеца: Бившата на Вељко Ражнатовиќ стапи во брак го голманот на српската репрезентација(ФОТО)

Ана Цакиќ, поранешна девојка Вељко Ражнатовиќ, го кажа судбоносното „ДА“ на нејзиниот избраник Предраг Рајковиќ, инаку резервен голман...