феномен

Пронајдени се 8 резултати на тема „феномен“
Радио Милева

Запознајте ја Маика Маковски, шпанската музичка сензација со македонски корени и славјанска душа (ФОТО+ВИДЕО)

Шпанка по националност, Македонка во душата… Пејачка со македонски корени од чиј ангелски глас ќе ве полазат морници, чиј сугестивен...
Радио Милева

Лила е инфлуенсерски феномен: Што и да рекламира добро се продава иако сите гледаат во неа, наместо во производот (ФОТО)

Лила Филиповска покрај тоа што без конкуренција е најпопуларната македонска ТВ водителка, последниве неколку години важи и за еден...
Радио Милева

Хитот на Лозано украден од косовски пејач: „Километри“ заврши на Косово па на фестивал во Албанија, како песна од туѓ автор! (ВИДЕО)

Косовскиот пејач Кораб Шаќири ја украл музиката од песната „Километри“, која е еден од најголемите хитови на во моментов најпопуларниот...