дино мерлин

Пронајдени се 15 резултати на тема „дино мерлин“
Радио Милева

Дино Мерлин сними дует со Сенидах, откако претходно ја одбил оваа многу попопуларна српска поп-фолк ѕвезда! (ФОТО)

Познатиот пејач Дино Мерлин, наводно, одбил да соработува со српската фолк дива Јелена Карлеуша и ја одбил нејзината понуда да сними...
Радио Милева

Ефто Пупиновски распали на Фејсбук: „И јас го наполнив цел Охрид за Нова година, ама поважен ви беше Дино Мерлин“ (ФОТО)

Пејачот Ефто Пупиноски на својот фејсбук профил реагираше на потценувачкиот однос кон македонските естрадни уметници наспроти величењето...
Радио Милева

Анабела призна дека многу страда поради разводот со Андреј: „Погребете ме со песната „Десет млаџа“ од Дино Мерлин

Анабела Атијас во интервју за „Информер“ откри дека многу страда поради разводот со Андреј Атијас. Популарната пејачка е толку депресивна...
Радио Милева

Кога бил млад Дино Мерлин имал девојка која го оставила за богаташ во Швајцарија, а овој негов хит е посветен на тоа

Познатиот музичар Дино Мерлин денес е среќно се оженет, но како млад човек се соочил со голема тага – пред да стане познат и да заработува...