Димитар Атанасовски

Пронајдени се 76 резултати на тема „Димитар Атанасовски“
Радио Милева

Сара и Димитар уживаат во дворот ѝ и го слават роденденот на својата ќерка – сѐ во знакот на „Wonder Woman“ (фото)

Познатиот брачен пар, харфистката и пејачка Сара Мејс и македонскиот водител и маркетинг менаџер  Димитар Атанасовски  го прославија...
Радио Милева

„За арно нека е “: Димитар Атанасовски објави фотографија без Сара Мејс, а синчето го замоли да не се разболува (фото)

Познатиот брачен пар, харфистката Сара Мејс и македонскиот водител и маркетинг менаџер  Димитар Атанасовски неодамна му го прославија...
Радио Милева

Сара Мејс и Димитар славеа прв роденден на синчето, а вниманието го украдоа уникатните дедовци кои беа ѕвездите на вечерта (видео)

Второродената љубов на Сара Мејс и Димитар Атанасовски, бебенцето Кирил наполни една година. Како да беше вчера кога Сара од роденденска...
Радио Милева

„Време и е за трето“: Сара Мејс ова лето ги намали килограмите, а нејзиниот сопруг веднаш најде решение за тој „проблем“ (ФОТО)

Пејачката и харфистка Сара Мејс е целосно предадена на работата на музичката кариера, на семејството, а неодамна и како инфлуенсерка...
Радио Милева

Солзи, еурофија и трема каква немале никогаш досега: Димитар и Сара Мејс не беа свесни што дочекаа од ќеркичката Илина (фото)

Сара Мејс и Димитар Атанасовски вчера „ги болеше“ кожата од ежење, од убаво, возбуда, еуфорија, трема, сублимат од чувства што експлодираат...
Радио Милева

Сара Мејс плачеше како никогаш досега, откако се случи првата разделба, а Димитар не пушти ни солза (ФОТО)

Мајкино срце. Премногу емоции на едно место. И кога се случува нешто преубаво. И кога најмилото ќе тргне да си го бара својот пат под небото. ...
Радио Милева

„Каде да се обратиме, знае некој?“ И познатите Македонци бараат помош од оваа временска „прогноза“, а Игор Џамбазов ги прати на лекар… по дијагноза (фото) 

Временската прогноза се менува од час во час. Токму поради тоа најдобро да проверуваме и да си веруваме само на себе, па тоа што ќе го...
Радио Милева

„Ништо од уметноста, колата гланц нова“: Сара Мејс и Димитар Атанасовски се разбудија од кошмарот што ги снајде (фото)

Ќерката на познатиот брачен пар  Сара Мејс и Димитар Атанасовски, малата Илина пред извесно време на непријатен начин ги изненади нејзините...
Радио Милева

Сара Мејс за 8-ми Март посака таа и сопругот да си направат забава за кревање на адреналинот, а тој и предолжи домашна алтернатива (фото)

8-ми Март за пејачката и харфистка Сара Костадиновска попозната како Сара Мејс веќе е испланиран, а таа е подготвена  да добие одлична...
Радио Милева

Сара Мејс покажа „чија сорта“ е синот, мажот и’ Димитар „си легна на брашното“, ама со утешен коментар: „Само да не е плачко на дедо му“ (ФОТО)

Нашата пејачка и харфистка Сара Костадиновска попозната како Сара Мејс и водителот и маркетинг менаџер Димитар Атанасовски се една...
Радио Милева

Кај Димитар Атанасовски и Сара Мејс се слави: Семејството стана поголемо – штркот донесе уште едно бебе (фото)

Телевизискиот водител и маркетинг менаџер, Димитар Атанасовски и неговото семејство го дочекаа еден од најсреќните денови во животот. Имено,...
Радио Милева

Димитар Атанасовски со празен плик покажа како штеди Сара Мејс: „Пари на страна“ за зимување на Златибор и „сочен епитет“ во само еден изустен збор (ФОТО)

Познатата брачна двојка Сара Мејс и Димитар Атанасовски редовно се активни на социјалните мрежи и едно од ретките  јавни личности кои...
Радио Милева

Сара Мејс и Димитар во еротско издание со жешка предигра пред камери – тие се се’ само обична двојка не (фото)

Позната брачна двојка Сара Мејс и Димитар Атанасовски се дел од најновата кампања на познат бренд за кој неодамна позираа по пижами,...
Радио Милева

Кога водителот ќе подетини: Димитар Атанасовски си играше „Tactical Shooting Predator“ по дома со синчето, само што малечкиот го користеше како… оружје! (ВИДЕО)

Кон крајот на месец јули годинава (2022) пејечката и харфистка Сара Мејс и водителот и маркетинг директор Димитар Атанасовски станаа родители...
Лице в Лице

Димитар Атанасовски: „Два пати бев со Сара кога се пораѓаше, тоа што помина никогаш не би можел да го издржам“ (видео)

Димитар Атанасовски повеќе од петнаесет години е дел од јавната сцена. Публиката го запозна како водител на емисијата „Тротоар“, работи...
Радио Милева

Сара Мејс иако тазе породена се сликаше разголена, па го возбуди Инстаграм, ама најмногу и некој друг – нејзиниот сопруг! (ФОТО)

Македонската харфистка и пејачка Сара Мејс како што е веќе познато неодамна се породи и стана мајка по втор пат. Обично некое време по...
Радио Милева

На кој подобро му стои – на Сара Мејс или на Димитар, всушност на тој што краде или на оној што е ограбен? (фото)

Начиниот на облекување или стилот е индивидуална работа, а со денешните модни тенденции границата меѓу машката и женската облека е...
Радио Милева

Самоуверено и без комплекси: Сара Мејс на два месеци по породувањето позираше во секси долна облека (фото)

Пејачката и харфистка Сара Мејс и радио водителот и марктетинг директор Димитар Атанатовски пред два месеци се реализираа како родители...
Радио Милева

Сара Мејс и Димитар пред неколку години имаа брачна криза, а сега со две деца пејачката е на друго ниво со сопругот (фото)

Пејачката Сара Мејс ужива во семејната идила со сопругот, водителот Димитар Атанасовски и нивните наследници, ќеркичка Илина и синчето...