дарко спејко

Пронајдени се 44 резултати на тема „дарко спејко“
Радио Милева

Дарко – Спејко го смени физичкиот изглед: Не направи естетска туку, „берберска“ корекција, па заличи на еден македонски водител! (ФОТО)

Дарко – Спејко се’ уште е соло… барем официјално!  Откако набрзина влезе во реалното шоу „Задруга“, каде баш и не успеа да се...
Радио Милева

Дарко Спејко излезе од Задруга, а како да влезе во временска машина: Она што прво го направи откако пристигна дома предизвика забуна (фото)

Изминатиот викенд, македонскиот учесник во „Задруга 3“, Дарко Петковски-Спејко, го напушти шоуто каде беше околу еден месец. Причината...
Радио Милева

„Неговото однесување е детско, слика без тон“: Тара со жестоки навреди за Спејко, а тој одговори само со една реченица (видео)

Во новата сезона на реалното шоу „Задруга 3“ влезе и кумановецот Дарко Спејко. Како искусен во ваквите формати на реални шоуа, Дарко...
Радио Милева

Нова акција на Спејко во „Задруга“: Дарко и Тара „се смуваа“, па пред „задругарите“ ја обелоденија својата врска (видео)

Во третата сезона на реалното шоу „Задруга 3“ влезе и кумановецот Дарко Спејко. Како искусен во ваквите формати на реални шоуа, Дарко...
Радио Милева

Љупка Митрова ја отвори душата… меѓу редови: „Најубаво изгледам кога емотивно сум повредена“ (ФОТО+ВИДЕО)

Атрактивната и сексапилна струмичанка Љупка Митрова, позната како македонски топ модел, модна блогерка, инфлуенсерка, кумашинка на...
Радио Милева

Дарко Спејко зборува сè најлошо за себе во „Загруга“: „Влегов во ова шоу да се фолирам поради пари!“ (видео)

Кумановецот Дарко Петковски-Спејко пред нешто повеќе од недела дена стана дел од реалното шоу „Задруга 3“ и уште еднаш одлучи да се...
Радио Милева

Дарко Спејко го прекина молкот за пропаднатата љубовна врска со Љупка Митрова и ја откри причината за разделбата (видео)

Веќе подолго време домашните медиуми се обидуваа да извлечат потврда од поранешните љубовници Дарко Спејко и Љупка Митрова, дека нивната...