бразил

Пронајдени се 14 резултати на тема „бразил“
Радио Милева

Дара Бубамара искеширала 25 илјади евра за патување во Bразил: Пејачката не се штеди ниту во пари, а ниту во разголување(фото)

Српската пејачка Дара Бубамара ги спакува куферите и замина далеку од Балканот. Имено таа заедно со своите соработници заминала за...
Радио Милева

По завршување на натпреварот помеѓу Србија и Бразил, Сораја испрати мистериозна порака : Со цело мое срце сум само негова (ФОТО)

Познатата балканска старлета која беше учесничка во реалното шоу „Големиот брат“, Сораја Вучелиќ за српски Информер ги откри своите...
Радио Милева

Модна ревија или Светско првенство: Водителка предизвика лавина реакции со својот изглед, па им одговори на критичарите (ФОТО)

Дебора Секо, бразилска водителка и актерка, предизвика реакции со својата облека со која се појави во етерот за Светското првенство...
Радио Милева

Сузана Гавазова како бразилски топ модел во џунгла: Пејачката со „мачји од“ како на модна писта, раскошна, расна, разголена, неодлива… (ВИДЕО)

Сузана Гавазова е една од оние дами кои не само што секогаш се скоцкани од глава до петици, туку кога и каде да ја видите, на ТВ, на сцена...
Радио Милева

Горан Алачки и Марина Дојчиновска во љубовна идила: Хармоникашот и водителката разменуваа нежности во Бразил (ФОТО)

Маестро Горан Алачки, композитор кој важи за еден од најдобрите школувани македонски хармоникаши. Како во изворниот фолклор, така во...