барселона

Пронајдени се 15 резултати на тема „барселона“
Радио Милева

Столе му врати „мило за драго“ на Депај, а го смени и Куман: Македонскиот репрезентативен голман „причина повеќе“ за отказот на тренерот на Барса (ФОТО)

Холанѓанецот Роналд Куман повеќе не е тренер на Барселона. Ова го објави каталонскиот клуб на својата официјална веб-страница ноќта...
Радио Милева

По она што Теа Стошевска го покажа, се вртеше половина плажа: Цицлестата „Гранд кокона“ ги собра машките погледи и во Барселона (ФОТО+ВИДЕО)

Летото е при крај. Остануваат само уште неколку дена до крајот на најжешката сезона во годината, па атрактивната пејачка, учесничка...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ и Џејла Рамовиќ заедно заминаа на одмор во Барселона: „Опасни врски“ или само цврсто пријателство? (ФОТО)

По неколкуте концерти што ги одржа низ Србија и Балканот, Марија Шерифовиќ одлучи да отпатува на одмор во Барселона заедно со никој...
Радио Милева

Дритон Вејсели или Талат од „Преспав“ го промени личниот опис, а ова е неговата девојка со која ужива во Барселона? (фото)

Дритон Вејсели или познат како рецепционерот Талат од „Преспав“ ја освои ТВ публиката со оваа улога во македонската  хит серија. Талат...
Радио Милева

Македонскиот актер кој беше во авион со заразената патичка се огласи од карантин со критика до властите : „Колку можам да заразам како потенцијален носител на вирусот?!“

Македонскиот актер, музичар и пантомимичар, Кирил Трајковски-Максим, познат како Марлон Брандо, пред неколку дена на својот фејсбук-профил...
Радио Милева

Дара – Бубамара наместо одмор, доживеала вистинска драма: „Гледав луѓе како се тепаат и убиваат меѓу себе на улица“!

Популарната пејачка Дара-  Бубамара доживеала вистинска драма за време на својот престој  во Барселона. Имено, откако шпанската полиција...
Радио Милева

Вељко и Богдана јавно разменуваа нежности во Барселона, а Анастасија им го порача ова на вљубените гулапчиња (фото)

Иако е млад, Вељко Ражнатовиќ ја најде девојката со која сака да го помине целиот свој живот. Во прашање е Богдана Родиќ која боксерот...
Радио Милева

На претпразнична прошетка низ Барселона: Борко и Нина блескаат посилно и од новогодишната елка! (ФОТО)

Божиќните и новогодишните празници се доба кога секој град, неговиот центар, плоштади се украсени, накитени, осветлени… Особено големите...