авантура

Пронајдени се 28 резултати на тема „авантура“
Радио Милева

„Требаше да биде авантура за една ноќ“: Моника од „Пријатели“ конечно проговори за смртта на Метју Пери (видео)

Познатата Моника од „Пријатели“, актерката Кортни Кокс, проговори за трагичната вест за смртта на нејзиниот пријател и емотивен партнер...
Радио Милева

Сузана Турунџиева и придружбата ги собраа погледите во Старата скопска чаршија: Тој опасен фраер, а таа фатена за рака со него (фото)

Пред четири години ТВ водителката,музичар и писателка, Сузана Турунџиева за првпат стана баба кога на свет дојде вкукот од ќерката Лора...
Радио Милева

Романтична есенска идила на Галичник: Тамара и саканиот Лука јаваа коњи носејќи ја љубовта на нова стаза (фото)

За Тамара Тодевска и нејзината нова љубов, архитехтот Лука Радовиќ, изминатиот продолжен викенд беше идеален за во празничната агенда...
Радио Милева

Александра Накова „величествено сочна“: Убавицата со нова секси фото – тура подготвена за авантура, за да ја разбие монотонијата… и себе си и вам (ФОТО)

Летото можеби срамежливо, но сепак полека доаѓа правејќи ги првите чекори, со сончевите и топли денови кои сите нас не мамат да посакаме...
Радио Милева

Сања Барби замина многу далеку: Пејачката го славеше својот роденден како никогаш досега и се почести со авантура за паметење (фото+видео)

За некои од македонските фолк пејачки, далечните топли кареви на земјата станаа ултра атрактивни дестинации кои практикуваат и сакаат...
Радио Милева

Нови искуства за спомени кои траат: Водителката Александра Илиевска заедно со сопругот и ќеркичката на незаборавен викенд (фото)

Познатата македонска водителка Александра Илиевска е жена која досега многупати кажала и покажала дека сака авантури со патување низ...
Радио Милева

Јована Стојменовиќ како Заев и Филипче: Водителката на адреналинска (аван)тура на четири тркала во природа (ФОТО)

Јована Стојменовиќ е едно од лицата со кое се будат гледачите на ТВ Сител, гледајќи ја 15 години во утринската програма „Ја сакам Македонија“....
Радио Милева

Душко Тошиќ не една, туку има две љубовници: Сопругот на Карлеуша тајно се гледал и со позната српска ТВ водителка? (ФОТО)

Според приказната за добро информиран извор, Душко Тошиќ ја изневерил сопругата не само со Ана Јовановиќ, туку наводно и со една позната...