авантура

Пронајдени се 19 резултати на тема „авантура“
Радио Милева

Нови искуства за спомени кои траат: Водителката Александра Илиевска заедно со сопругот и ќеркичката на незаборавен викенд (фото)

Познатата македонска водителка Александра Илиевска е жена која досега многупати кажала и покажала дека сака авантури со патување низ...
Радио Милева

Јована Стојменовиќ како Заев и Филипче: Водителката на адреналинска (аван)тура на четири тркала во природа (ФОТО)

Јована Стојменовиќ е едно од лицата со кое се будат гледачите на ТВ Сител, гледајќи ја 15 години во утринската програма „Ја сакам Македонија“....
Радио Милева

Душко Тошиќ не една, туку има две љубовници: Сопругот на Карлеуша тајно се гледал и со позната српска ТВ водителка? (ФОТО)

Според приказната за добро информиран извор, Душко Тошиќ ја изневерил сопругата не само со Ана Јовановиќ, туку наводно и со една позната...
Радио Милева

Откако тој е негативен на Ковид-19, Вељко и Богдана заедно во авантура, а таа како да не родила пред две недели (фото)

Откако вчера Вељко Ражнатовиќ направи втор тест за коронавирус и резултатот се покажа негативен, тој веднаш отиде кај неговата сопруга...
Радио Милева

Живот полн со стил: Елена Стефановска за време на тридневниот карантин го напушти Скопје и се впушти во поинаква авантура (фото)

Поради зголемениот број на заразени од коронавирус, изминатиот продолжен викенд се врати полицискиот час, па така Скопје, Куманово,...