александар темелков

Пронајдени се 9 резултати на тема „александар темелков“
Промотер

„Птици летајте“ е новата песна на македонскиот пејач и учесник во „Ѕвездите на Гранд“, Александар Темелков

Младиот пејач Александар Темелков кој публиката го препознава по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“,...
Промотер

“Ах мори Магде” е најновата песна на нашиот учесник во „Ѕвездите на Гранд“, младиот Александар Tемелков (ВИДЕО)

Младиот македонски фолк пејач Александар Темелков, кого пошироката публика го запозна и по учеството во неколку регионални музички...
Радио Милева

Драма во „Ѕвездите на Гранд“: Велешанецот Темелков не сакаше ни да го слуша жирито, им го сврти грбот и си замина (видео)

Тројца Македонци настапија во петтиот круг од регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, но излезе само еден – велешанецот Александар...
Радио Милева

Добра “професорка“: Maкедонците од „Ѕвездите на Гранд“ ги започнаа подготовките за вториот круг со Вики Миљковиќ

Во септември започна новата сезона на регионалното музичко „Ѕвездите на Гранд“ каде и оваа година има и македонски претставници. Како...
Радио Милева

Само што се појави на сцена, публиката го поздрави со аплауз: Александар Темелков повторно во „Ѕвездите на Гранд“ направи хаос

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и добро познатиот Александар Темелков кој досега неколку пати се натпреваруваше...