ај кју

Пронајдени се 27 резултати на тема „ај кју“
Радио Милева

„Ај Кју“ во Маврово: Марија на скии, Бојан на сноуборд на снегот, ама на суво… Ја батали „даската“ па се фати за „амбалажата“… за мајчино млеко! (ФОТО)

Зимата и снегот и покрај студот и сите непогодниости, носат и еден куп зимски радости, како за децата така и за возрасните. Особено ако...
Радио Милева

„Ај Кју“ не освоија награда на „Макфест“ ама затоа… Марија „најширокограда“ со деколте за „влажни погледи“, а Бојан со хумор на своја сметка, но можеби на туѓа адреса? (ВИДЕО)

Скопското љубовно-музичко дуо „Ај Кју“ по преставувањето на Македонија на „Евровизија“ и „тезга“ прошетката по неколку клубови...
Радио Милева

На Бојан од „Ај Кју“ гитарата сепак не му е омилен инструмент: Музичарот повеќе „се пали“ на малку поинакви звуци (ФОТО)

Скопското евровизиско љубовно-музичко дуо „Ај Кју“,  излезе од карантинот за да сподели „култура во време на корона“, па музицираше...
Радио Милева

Марија од „Ај Кју“ се соблече гола: Пејачката од сите предрасуди ослободена, позира како од мајка родена, задскриена зад стара гитара (ФОТО)

На пејачката на скопското дуо „Ај кју“ очигледно во карантинот покрај тоа што и е тесно и тешко и станало и жешко. Јасно е дека на сите...
Радио Милева

(ФОТО+ВИДЕО) Посекси изглед не сме имале на Евровизија: Марија од „Ај Кју“ ќе ја претставува Македонија со глас ама и со задник на мегдан!

Откако помина првата проба на евровизиската сцена во Лисабон, се појавија првите видеа и фотографии, a очекувано следеа и коментарите...