адвокат

Пронајдени се 14 резултати на тема „адвокат“
Радио Милева

По драмата во домот на Карлеуша, се огласи и адвокатот на Душко Тошиќ: „Оставете ги да живеат на раат“

Небојша Перовиќ, адвокатот на Душка Тошиќ, нагласи дека поранешниот фудбалер негирал дека ја удрил сопругата Јелена Карлеуша и апелираше...
Радио Милева

На сопругот на атрактивната пејачка Аделина Тахири му љубомореше целата плажа: „Ѓаволица со ангелски лик“, во скутот на адвокатот (ФОТО)

Пејачката Аделина Тахири Марков и нејзиниот сопруг, познатиот скопски адвокат Серијожа Марков одмораат на грчкото крајбрежје. Дестинација...
Радио Милева

Перо vs Петре: Перо – „Камиказа“ размислува да се кандидира за скопски градоначалник, а Шилегов уште сега му ги „краде“ идеите? (ФОТО)

Чудна професија е тоа политиката… Или подобро речено, бизнис. Порано се велеше: „Нема бизнис како шоубизнис“, ама денес откако  со...
Радио Милева

По гласините дека Северина има ново момче и се сели на неговиот имот, хрватската пејачка го прекина молкот и ја откри вистината

Неодамна српски курир.рс пишуваше дека наводно хрватската пејачка Северина Којиќ е во врска со винарот Томислав Воштиниќ и наводно...
Радио Милева

„Во затворот повраќа секој ден“: Еве што известуваат српските медиуми за здраствената состојба на Боки 13

Аферата „Рекет“ во која еден од главните осомничени е Боки 13, одекна толку силно што не ја затресе само Македонија, туку и многу пошироко. Освен...
Радио Милева

Видни српски моќници и јавни лица се во паника: „Јавна тајна“ е книгата на уапсениот макро, во која се плашат да не се најдат (ФОТО)

Михајло Максимовиќ, макрото кој беше уапсен кон крајот на февруари, почнал да пишува книга зад решетки, во која, како што беше најавено...
Радио Милева

Готово е, Душко Тошиќ се разведува од Карлеуша: Побарал адвокат и нема намера да и ја прости секс аферата (ФОТО)

Јелена Карлеуша ќе остане без милионите на својот сопруг, бидејќи Душко Тошиќ нема намера да и ја прости  нејзината секс афера со Огњан...