адријана алачки

Пронајдени се 29 резултати на тема „адријана алачки“
Радио Милева

Со нив е најслатко: Адријана Алачки славеше роденден – еве колку години наполни познатата водителка и пејачка (фото)

Кога станува збор за родендените, сите им се радуваме и ги одбелжуваме на свој начин. Македонската пејачка и водителка на популарната...
Радио Милева

Каролина, Елена Ристеска, Калиопи, Марјана Станојковска, Алачки, Лозано, Кајмакоски….вака ќе изгледаат на стари години (ФОТО)

Современиот свет и технологијата во 21 век со себе носат многу новитетити и напредок кога станува збор за социјалните мрежи. Така, на...
Радио Милева

Тешко дека би ја препознале: Протече невидена фотографија од Адријана Алачки од пред 34 години! (ФОТО)

Некогашната фолк пејачка Адријана Алачки имаме прилика да ја гледаме како ТВ водителка и главна готвачка во емисијата „Вкусот на традицијата“,...
Радио Милева

Адријана Алачки објави фотографија од родителите и им посвети емотивна порака: „Ми недостигате со секој нов ден“

Македонската пејачка, водителка на „Вкусот на традиција“ и претседател на кулнарското друштво „Гастрома, Адријана Алачки ужива во...
Радио Милева

Адријана Алачки со емотивна порака за ќерка си: „После седум месеци од мојот карантин се роди моето прво чедо“

Пејачката и ТВ водителка Адријана Алачки со години е домаќин на популарната кулинарска емисија „Вкусот на традицијата“ во која се...
Радио Милева

Адријана Алачки пред камери заедно со ќерка си: Во „Вкусот на традицијата“ имаа специјален рецепт за кој најсреќен беше синот Баже (фото)

Пејачката и ТВ водителка Адријана Алачки со години е домаќин на популарната кулинарска емисија „Вкусот на традицијата“ во која се...
Радио Милева

Адријана Алачки со емотивна порака за роденденот на ќерката: „После седум месеци од мојот карантин се роди моето прво чедо“

Македонија и светот во периодов поминува низ непријатни и неубави моменти поради коронавирусот. Имено, поради мерките за зашитата од...
Радио Милева

Адријана Алачки со емотивна порака за најдрагата личност: „Токму на овој ден ми се исполни животната желба“

Родендените, новогодишните празници, семејните прослави се едни од најубавите поводи за славење и кога се собира целото семејство кое...
Радио Милева

„Некогаш безгрижноста беше прочистувач на воздухот“: За Адријана Алачки новогодишната елка во домот е повеќе од украс! (фото)

Со почетокот на месец декември и крајот на годината која полека изминува, главен фокус на улиците и во домовите има празничната декорација,...
Радио Милева

Адријана Алачки во Охрид собра гости од целиот свет ама посебно среќна беше што меѓу нив се најде и сестра и (фото)

ТВ водителката, пејачка и претседателка на „Асоцијацијата на готвачи и шефови на кујни на Македонија“, Адријана Алачки, имаше доста...
Радио Милева

Додека сите бегаат на плажа, таа побегна на друго место: Адријана Алачки замина од Македонија – ова е причината

Надвор владаат високи температури и горештини, а времето е само за на плажа. Иако, многумина јавни личности ја подготвија летната облека...