адел

Пронајдени се 29 резултати на тема „адел“
Радио Милева

Светски славната пејачка татко и ја оставил кога имала три години, а сега таа доби тажна вест за него – почина на 57 години

Британските медиуми ја пренесуваат веста за смртта на Марк Еванс, отуѓениот татко на една од најуспешните и најбогатите пејачки на...
Радио Милева

Познатите убавици и „без шминка“ изгледаат апсолутно совршено, но дали е баш се’ така како што изгледа?

Од Адел до Џеј Ло, sвездите деновиве сакаат да го „рекламираат“ својот природен изглед и со своите „no makeup“ фотографии докажуваат дека...
Радио Милева

Не престанува да ја шокира јавноста: Адел на најновото видео е уште послаба – буцката стана како манекенка (видео)

Знаеме дека Адел ослабе околу 50 килограми, но витката линија на светската музичка sвезда сепак е голем шок за нејзината публика. На секоја...
Радио Милева

Ослабе до непрепознатливост: Адел се појавила на свадба, но никој не ја препознал додека не се фатила за микрофонот

Пејачката Адел ги изненади своите фанови со својата трансформација, а според пишувањата на странските медиуми таа ослабела до 45 килограми...
Радио Милева

Адел со нереална трансформација на божиќната честитка со Дедо Мраз: Толку многу е ослабена што не би ја познале (фото)

Познатите традиционално почнаа со објавата на божиќните честитки на социјалните мрежи, а меѓу нив е и пејачката Адел која шокираше...