Радио Милева Среќна 12-ка

„Те сака мама“: Помалата ќерка на Агнеса Органџиева е нејзина копија (фото)

„Те сака мама“: Помалата ќерка на Агнеса Органџиева е нејзина копија (фото)

Ќерката на познатата инфлуенсерка на Инстаграм Агнеса Органџиева, Тифани наполни 12 години, а нејзината мајка и направи забава која долго ќе ја памети.

Тифани го собра друштвото  пред роденденската торта, а Агнеса на социјалните мрежи  ја долови атмосферата и со следбениците  ги сподели  убавите моменти од роденденот.

Тифани  ги дувала свеќите од тортата за која ја избрала по своја желба , а потоа и веднаш ја пробала.

– Среќен роденден Тифани, те сака мама  – со емотикон од розово срце Агнеса и го честиташе нејзниот најубав ден од годината на кратката приказна.

Таа ги воодушеви сите и со емотивната порака која и ја посвети па и напиша:

 – Среќен роденден мое скапоцено девојче.  Секоја година сјаеш се посветло. Еве еден ден исполнет со радост и љубов. Уживај во секој момент Тифани. Под објавата на Агнеса се редеа честитките а се забележа и тоа колку нејзината ќеркичка личи на неа. 

Агнеса Органџиева не престанува да објавува приватни детали од своето секојдневие на Инстаграм, а приказните на нејзиниот профил, ја привлекуваат заинтерсираноста на голем број корисници на социјалната мрежа поради луксузот кој го покажува.

Фото: printskrin/instagram/agnesaorgandzieva

To top