Радио Милева искрена

„Се допишував преку лажен профил со мојот маж“: Шок исповед на Каја Остојиќ (фото)

„Се допишував преку лажен профил со мојот маж“: Шок исповед на Каја Остојиќ (фото)

Катарина Каја Остојиќ веќе подолго време е без емотивен партнер, а нејзината ќерка Николина порасна, па слободното време сега го насочува исклучиво на себе.

Пејачката за прв пат ќе патува сама, а за време на еднонеделниот одмор ќе ги менува дестинациите.

– Некако повторно се поврзав со себе, тоа е нешто на што не обрнував внимание долги години. Супер ми е со себе, дури планирам патување кое ќе го продолжам сама, одам на крстарење на 1-ви април, ќе го посетам брегот на Италија, Франција, Шпанија, тоа е она што отсекогаш сум сакала. После тоа одам во Дубаи, на концертот на Ацо Пејовиќ и неговиот роденден. Само за тоа крстарење со брод за крстарење не бара посебно друштво, има многу содржини, секој ден посетувате различен град. Ова е прв пат да одам сама, а никогаш не се знае, мојот живот е како филм, не се сомневам дека и овој пат ќе има филмско сценарио.

Пејачката зад себе има три брака, а во првиот влезе на само 19 години и ја роди ќерката Николина. Иако наследничката е највредното нешто што го има, тој смета дека бракот на таа возраст не е најпаметната одлука.

– Сигурно не би се омажила, но дефинитивно би родила дете. Николина е второто највредно нешто што го имам во животот, едната работа која најуспешно ја завршив, иако таа работа додека сум жива никогаш не е завршена. Тоа што сум го направила досега, каква личност стана таа, ми е највредното нешто. Сега ја живеам втората младост. Годините се најубавото нешто што може да и се случи на една жена, бидејќи ви дава нов израз, искуство, однос кон животот, свесност за се и сешто… Нема ништо попривлечно од жена која станала свесна за сите овие работи.. Имам среќа што ме послужи тој физички момент, тренирам… Живеам уште една младост, одгледав едно дете, не сакам ново – вели Каја, а потоа додава:

Сето тоа се работи кои имаа своја причина, никогаш од ниедна врска не излегов како губитник, секогаш имаше некоја корист, некои работи што ги носев со себе.
Освен љубовни, нејзините раскинувања беа и филмски, па Каја не крие дека нашла пораки со други жени и ги проверувала телефоните на поранешните партнери.
– Секако дека ги проверував, затоа прекинував, раскинував, заминував, што е кардинална грешка – паметните жени веќе не го прават тоа.

Дури отидов и чекор подалеку, направив лажен профил и во име на тие што ги креирав, се допишував со мојот маж и пиев. Сè запишав на лист, ја предадов папката, куферите и толку – изјави пејачката во емисијата „Премиер – викенд специјал“.

Фото: printskrin/instgaram/kaya_ostojic

To top