Радио Милева Не му е лесно

Само камен нема да плаче: Харис Џиновиќ на среде улица пие виски да ја „удави“ тагата по разводот (видео)

Само камен нема да плаче: Харис Џиновиќ на среде улица пие виски да ја „удави“ тагата по разводот (видео)

Веста дека Харис Џиновиќ по повеќе од две децении љубов со Мелина се разведува одекна како бомба.

Иако Џиновиќ секојдневно дава интервјуа за неговиот живот со Мелина и за причините за раскинувањето, се чини дека на пејачот не му е лесно што се разведе по 22 години заеднички живот, иако на секој начин се труди да остане смирен и да дојде до услови со тој факт.

Тоа го поткрепува и видеото кое се појави на социјалните мрежи на кое Харис по снимањето на една емисија на сред улица пие виски кое, како што е веќе познато, секогаш го носи со себе.

– Кутриот Харис си ја „дави“ тагата со ракија на сред улица. Само камен нема да плаче – напиша корисникот кој го објави видеото на мрежите.

Да потсетиме, Харис еднаш ја спореди Мелина со познатата актерка Софија Вергара, и изјави дека максимално ја поддржува.

– Харис вели дека никој не може да ми парира, па ни Софија Вергара? (се смее) Колку и да не ми се допаѓа тоа, Хари е централната фигура во мојот живот. Не го напуштам  тој круг. Навистина сум посветена на тој круг –  истакна во една прилика Мелина.

Фото: Printskrin/X/ Instagram

 

To top