Радио Милева
стара фотографија

Ова е поранешниот сопруг на Мира Шкориќ: Васа не се експонира во јавноста, а еве како изгледал кога бил заљубен во пејачката (фото)

Ова е поранешниот сопруг на Мира Шкориќ: Васа не се експонира во јавноста, а еве како изгледал кога бил заљубен во пејачката (фото)

Пејачката Мира Шкориќ беше во брак со хирургот Васа Јеремиќ, со кој ја доби ќерката Милица, која се омажи минатата година.

Милица завршила медицинско училиште и работи како лекар, додека Мира и Васа биле во брак 10 години, а сите локални медиуми зборуваат за нивната венчавка во 1995 година.

По цела деценија љубов, двојката реши да стави крај на бракот и се разделија мирно, без преголема помпа.

На социјалните мрежи сега се појави стара фотографија од нивниот семеен албум, направена во периодот на нивната најголема љубов, кога се роди нивната наследничка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mira Skoric (@miraskoric)

Да потсетиме, ќерката на Мира Шкориќ, Милица, минатата година го кажа судбоносното „да“ на својот долгогодишен избраник, а на свадбената веселба која се одржа во елитен ресторан присуствуваа голем број познати личности.

Бидејќи Милица Јеремиќ никогаш не сакала да се експонира во јавноста, идентитетот на нејзиниот избраник остана непознат.

Фото: принтскрин/Инстаграм/Зоран Илиќ Рингиер

 

Останати вести од Радио Милева