Радио Милева модна комбинација

Необично издание на Огњен Амиџиќ: Водителот ги изненади сите со „стајлингот’ во кој се појави (фото)

Необично издание на Огњен Амиџиќ: Водителот ги изненади сите со „стајлингот’ во кој се појави (фото)

Огњен Амиџиќ синоќа започна уште една емисија „Амиџи шоу“, но овој пат во малку необично издание.

Имено, водителот се појави во златна јакна со разни детали на неа, додека на главата имаше капа со розови пердуви и разни шарени „моменти“.

Сепак, детаљ на сакото кој привлече најмногу внимание е рамката со фотографијата на Нада Топчагиќ и Златан Ибрахимовиќ.

На капата имаше розово фламинго, кое крие голема симболика со оглед на тоа што починатиот актер Маринко Маџгаљ и Огњен Амиџиќ заедно ја формираа музичката група „Фламингоси“.

Водителот рече дека секогаш си стои на зборот, а потоа како гостинка ја најави Дара Бубамара.

фото: printskrin/instagram/srecna_republika/TvVPink

To top