Радио Милева необично издание

„Немаше шампон, ниту маска “: Едита Арадиновиќ изненади со својот изглед и изјава на јавен настан (фото)

„Немаше шампон, ниту маска “: Едита Арадиновиќ изненади со својот изглед и изјава на јавен настан (фото)

Едита Арадиновиќ се појави на промоцијата на албумот на Николија Јовановиќ во необично издание.

Имено, пејачката гордо се прошета со новата фризура, а потоа откри како ја добила.

– Дојдов овде од базенот. Она што го гледате е мојата природна коса. Бев во спа центар и директно сум од базенот овде. Немаше ни шампон ни маска, па само ја исушив косата. Мајка ми ми рече: „Носи ја таа кадрава коса, почнуваш да изгледаш како сите други“.

Арадиновиќ вели дека колегите не ја привлекуваат, а на прашањето дали Десингерица или Нучи се нејзин тип, таа рече:

– Мојот тип на маж не е ниту Десингерица, ниту Нучи. Тие се машки, но не и мој тип. Пред се, тие се мои колеги. Не се работи за физички изглед, мене ме привлекува однесувањето.

 

фото: printskrin/instagfram/editaaradinovic

To top