Радио Милева краток одговор

Не можеше да сокрие колку му е непријатно: Слоба Радановиќ доби прашање за Луна во емисија во живо, еве што одговори (фото)

Не можеше да сокрие колку му е непријатно: Слоба Радановиќ доби прашање за Луна во емисија во живо, еве што одговори (фото)

Пејачот Слоба Радановиќ  му гостуваше на водителот Огњен Амиџиќ во емисијата „Амиџи шуо“.

На самиот почеток на емисијата Радановиќ проговори за конфликтот со Дара која го обвини дека и ја украл песната „Инфаркт на душата“ која ја снимила со Жељко Николиќ.

За време на емисијата Огњен му поставил на гостинот неколку незгодни прашања на кои тој морал да одговори. Едно од прашањата се однесуваше на поранешната девојка на Слоба, Луна Ѓогани.

Имено, Ѓогани неодамна почна да води емисија која ја емитува на својот Јутјуб канал, па Амиџиќ се интересираше дали пејачот ќе се согласи да гостува кај неа.

– Дали би гостувале кај Луна? – праша Огњен.

– Не би – одговорил Радановиќ како од ведро небо, кому се чинеше дека му е многу непријатна оваа ситуација.

Фото: printskrin/You Tube

To top