Радио Милева Оптичка илузија ?!

Милица Павловиќ и нејзиниот „жежок“ фустан: Пејачката ја покажа интимата и стана главна тема на сите медиуми (видео)

Милица Павловиќ и нејзиниот „жежок“ фустан: Пејачката ја покажа интимата и стана главна тема на сите медиуми (видео)

Познатата пејачка Милица Павловиќ пред неколку дена одржа спектакуларен концерт во Нови Сад, во Спенс, по што стана главна тема и на странските медиуми.

Еден стајлинг особено го привлече вниманието на јавноста, па се зборуваше и за него, а турските медиуми коментираа и за еден од фустаните што таа вечер ги носела.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milica Pavlovic (@senoritamilica)

Имено, како што пишува турскиот портал „Gunboyugazetesi“, долната облека на српската пејачка била голема сензација, а оние што еднаш го виделе видеото го гледале повторно и повторно.

Откако турските медиуми ја пренесоа оваа вест, нивните граѓани на мрежите го коментираа стајлингот на пејачката.

– Не дозволувај да ти се случи инцидент – гласи еден коментар.

Инаку, синиот фустан на Милица имаше големи отвори, па во неколку наврати се чинеше како да покажува премногу.

Меѓутоа, вистината е поинаква, како што откри Павловиќ во описот на една објава.

-Фустанот кој предизвика тотален метеж на социјалните мрежи… Секако дека под фустанот имав боди во боја на кожа, кое при изработката го нарековме „оптичка илузија“ – напишала Милица.

фото: printskrin/instagram/TikTok

To top