Радио Милева „капка роса“

Милан Калиниќ има ќерка чија убавина е нереална: „Милене, па ти си направил мис на светот!“ (фото)

Милан Калиниќ има ќерка чија убавина е нереална: „Милене, па ти си направил мис на светот!“ (фото)

Милан и Сандра Калиниќ уживаат во хармонична љубовна приказна, чија круна се синот Вук и ќерката Теа.

Ќерката на Милан Калиниќ е првородена, а како што личи на нејзината мајка, таа веќе е нереална убавица. Теа наполни 16 години и на своите родители им даде посебна причина за славење:

– Кога ја видов за првпат имаше два часа и почувствував толку силна непосредна безусловна љубов што се исплашив. Шеснаесет години подоцна ја сакам се’ повеќе и повеќе иако е малку откачена – напиша Милан со серија фотографии од своето прекрасно девојче.

Водителот и актер никогаш не криел, а на јавноста и е добро познато дека ќерката на Милан Калиниќ е негова посебна љубов.

– Глупаво е децата и родителите да се пријатели. Ние не сме пријатели, ќе бидам тука за мојата ќерка повеќе од која било другарка, да ја слушам, да ја сакам и да и помогнам подобро од кој било – изјави Милан во емисијата „Претрес“, посочувајќи дека е горд на воспитувањето. на неговите наследници.

Иако ова не е првпат тато Милан да ја објавува Теа, овие фотографии предизвикаа доста коментари, а посебно внимамание привлече тој каде велат дека „напвавил мис на светот“.

фото: instagram printscreen/ kalinic.milan72

To top