Радио Милева се враќа на работа

Месец дена откако ги напушти „Ѕвездите на Гранд“ откриено што е со Ана Бекута

Месец дена откако ги напушти „Ѕвездите на Гранд“ откриено што е со Ана Бекута

Што се случува со Ана Бекута, многумина се прашуваат откако беше објавено дека ги напушта „Ѕвезде Гранда“.

Имено, бидејќи Ана Бекута не се појавила на снимањето на „Ѕвезда Гранд“, челниците на „Гранд продукција“ изјавиле дека членот на жирито нема да присуствува на следното снимање од оправдани причини.

Се шпекулираше што е во прашање, но немаше официјални информации.

На местото на Ана дојде Драган Којиќ Кеба, кој се прилагодува на новата улога како член на жирито во „Ѕвезда Гранда“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Bekuta (@anabekuta1)

– Кандидатите се одлични. Успеав, се надевам дека ќе го апсорбираат она што постојано им го кажувам, а тоа е да ја канализираат енергијата и да ја распоредат својата психофизичка сила.
– Треба да ја играте играта до последната секунда, односно да пеете. Им кажав дека сум поминал низ се што минуваат сега, во многу помали размери. Додека живеев во Лозница, се натпреварував во околните градови и села, пет години победував – изјави Кеба, кој најверојатно го завршува овој ангажман.

По повеќе од еден месец пејачката Ана Бекута се враќа на судиското столче, а тоа го открија нејзините натпреварувачи кои вчера на социјалните мрежи споделија фотографии и видеа од менторската проба што ја спроведе Ана.

фото:Instagram printscreen/ anabekuta1

To top